Спеціальні потреби

В Італії розпочався саміт країн Великої вісімки

Лідери восьми найбільших індустріальних країн світу зібрались на саміт в Італії. В центрі уваги світових лідерів - глобальна економічна рецесія. Учасники зустрічі готують спільну заяву, в якій обіцяють розробити план на випадок, якщо вже задіяні способи порятунку економіки не спрацюють.

Протягом трьох днів лідери найпотужніших країн світу говоритимуть про глобальні проблеми, першочергова з яких - економіка. Виступаючи на саміті, президент США Барак Обама наголосив на необхідності трансатлантичної спів дії.

«Ми говорили як важливо аби Європа та США посилили вимоги до фінансових інституцій аби гарантувати, щоб криза, яка зараз відбувається, ніколи не повторилась».

Ніхто не знає, скільки триватиме криза і лідери Великої вісімки бачать різні шляхи її подолання. Сполучені Штати та Великобританія пропонують збільшити урядові витрати і цим оживити економіку. Німеччина та Франція бояться, що такий підхід призведе до збільшення боргів.

Як заявив міністр закордонних справ країни-господаря зустрічі Франко Фраттіні, - «на саміті розглядатиметься стратегія виходу і подолання кризи».

На зустрічі, окрім економіки, також розглянуть політичну кризу в Ірані та питання зміни клімату на планеті.

Цей саміт уряд Італії вирішив провести у гірській місцевості неподалік містечка Лаквіла, де у квітні стався потужний землетрус, жертвами якого стало близько трьохсот людей. Президент США добирався на місце вертольотом. Зустріч відбувається у бараках тренувальної бази італійських правоохоронців. На випадок потворного землетрусу розроблено спеціальний план евакуації світових лідерів.

Саміт в перший день нарад залишив президент Китаю Ху Цзіньтао у зв`язку з із кривавими протестами уйгурів у північно-західній провінції Сіньцзян.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG