Спеціальні потреби

У США поширюється нове хоббі – розведення бджіл

У США поширюється нове екологічне хоббі – розведення бджіл. Навіть у столичному Вашингтоні є дві міні-пасіки. Одна з них - на території місцевого монастиря францісканців, де вона діє уже чотири роки.

Останнім часом бджоли переживають нез’ясовану проблему, яку названо «колапсом бджолиної колонії», коли бджоли, вилітаючи з вулика, ніколи туди не повертаються.

Бджіловод Джо Бозік з монастриської пасіки розповідає, що це переважно стається в комерційних господарствах, і існує теорія, що причиною є стрес бджіл від того, що їх перевозять на великі відстані для опилення певних ділянок.

Бджоли відіграють незамінну роль в опиленні рослин. Існує реальна загроза того, що зменшення кількості бджіл негативно вплине на вироблення харчів. Джо виступає за те, щоби якомога більше людей почало розводити бджіл.

«Якби більше людей захоплювались бджіловодством, хтось з них, можливо, розводив би бджолиних маток і пропонував би їх тим, які втрачають бджолині клонії».

Кожна колонія містить близько 45 тисяч бджіл. В колонії є три типи комах – самки, які приносять пилок і нектар; матка і самці-трутні, які запліднюють матку. На всю колонію є лише одна матка, або цариця.

Матка має зелену позначку. Вона живе 3-4 роки. Матка шукає соту, щоби відкласти яйця. Її єдиним завданням є класти яйця. Робоча бджола живе не більше 45 днів, що означає, що матка повинна відкладати не менше тисячі яєць на день, щоби зберегти колонію.

Джо і його подруга Тоні Бернгам регулярно перевіряють, чи матка кладе досить яєць.

Матка кладе яйця в центрі і рухається спірально в напрямку краю, і видно, як останні яйця закриваються. За три дні з яєць вилуплюються личинки.

Робочі бджоли годують личинки до дорослого віку. Як каже Джо, йому дуже подобається працювати з бджолами:

«Своїми руками ти береш тисячі бджіл і допомагаєш їм. А яке задоволення від того, що вони виробляють мед!»

А в іншій частині Вашингтона в готелі Фейрмонт кондитер Арон Вебер і шеф-повар Ян Бенс розмістили бджолину колонію на даху.

Три місяці тому за повної підтримки готелю вони розмістили там вулики – головним чином з екологічних міркувань.

Кондитер Арон Вебер каже, що бджоли надзвичайно важливі для екології, адже вони опилюють овочі і фрукти – майже все, що ми їмо.

Ян Бенс говорить, що з кожного вулика можна отримати до 45 кілограмів меду на рік:

Експерти кажуть, що розведення бджіл в містах стає дедалі популярнішим. Навіть в городі Білого дому нещодавно поставлено декілька вуликів. Хоча ще невідомо, чому кількість бджіл скорочується, але попит на мед лишається високим, і в містах стає дедалі більше бджіловодів.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG