Спеціальні потреби

Якою буде доля казкового ранчо Майкла Джексона?

Як тільки стало відомо про смерть Майкла Джексона, шанувальники поп-зірки зі всього світу почали стікатися до його легендарного ранчо Неверленд, що знаходиться у двох годинах їзди від Голівуду в Санта-Барбарі.

Місцева поліція готується до поминальної служби Майкла Джексона, в якій, як очікується, візьмуть участь десятки, якщо не сотні тисяч людей. В той же час вирішується доля і самого ранчо.

Майкл Джексон побудував це ранчо у віці 29 років. Він намагався відтворити міфічний світ із казки про Пітера Пена, де діти ніколи не стають дорослими. Там навіть був свій зоопарк. Тоді Майкл Джексон не шкодував грошей на американські гірки, чортове колесо та інші атракціони. Вартість ранчо оцінювалася у двісті мільйонів доларів. Під час судової справи, коли Майкл Джексон був звинувачений у розбещенні малолітніх, судові виконавці вилучили з ранчо Джексона чимало майна, але, коли співак був виправданий, були змушені його повернути».

Але майбутня доля ранчо наразі не відома. Чимало шанувальників співака мріють про те, аби зробити це місце постійним меморіалом Майкла Джексона.

Тисячі туристів щодня? А що думають с цього приводу місцеві мешканці? Террі Лаш – власниця кав’ярні вважає, що, якщо це зробити правильно, це була б гарна річ. Вона продає каву у містечку Лос-Олівос, найближчому до ранчо Невеленд, із населенням – у 1000 мешканців. Незважаючи на свій розмір та віддаленість від цивілізації, Лос-Олівос вже пізнав смак плодів слави. Кілька років тому тут знімали кіно і кількість клієнтів пані Лаш значно зросла. І вона сподівається, що відкриття ранчо для шанувальників Джексона дуже допоможе її бізнесу.

Але, якщо місцеві підприємці вітають це рішення, то інші ставляться до пропозиції з обережністю. «Цього ніколи не станеться», – каже редактор місцевої газети Барбара Ланс-Матео. Вона підкреслює, що місцева рада ніколи не погодиться відкрити ранчо для публіки. Навколо живе чимало надзвичайно заможних людей. Вони не зацікавлені бачити натовпи туристів та сувеніри, які можуть образити їх сенс смаку:

«Я собі уявляю ці попільнички, келишки, кепки з зображенням Майкла Джексона. Це не відповідає духу цієї місцевості», - каже Ланс-Матео.

Втім, подібні скарги лунали 27 років тому, коли вперше для публіки був відкритий маєток Елвіса Преслі Ґрейсленд у Мемфісі. Але вони швидко стихли, коли у місто полилися грошові ріки туристів.

XS
SM
MD
LG