Спеціальні потреби

Верховний суд захистив білих американців від дискримінації

Дискримінація за ознакою раси є болючою проблемою у США. Після відміни рабства і скасування сегрегації в країні рівні права чорношкірих американців захищені багатьма законами. Втім, цей захист чорношкірих, подекуди, перетворився на дискримінацію білих американців. Вони часто не можуть отримати роботу чи підвищення у кар’єрі, оскільки на цю посаду, за квотою, мусить бути призначиний чорношкірий. Подібна ситуація сталася з білими пожежниками міста Нью-Гевен, що в штаті Коннектикут. За результатами тестування вони заслужили підвищення, але результати тестів скасували, оскільки з ним не впорався жоден чорношкірий. Білі пожежники оскаржили рішення у суді, і врешті аж Верховний суд США визнав їх правоту. Це рішення може мати великі наслідки для працюючих американців по всій країні.

Справа пожежників із штату Коннектикут набула великого розголосу у країні. Рішенням п’ять до чотирьох суд постановив, що білі пожежники міста Нью-Гевен були нечесно обмеженні у кар’єрному зростанні через їхню расу. Це рішення може мати великі наслідки не лише на робочих по всій країні, але й особисто на кандидата на посаду Верховного судді Соні Сотомайор.

Рішення було сприйнято як перемога для білих пожежників, які позивалися до адміністрації міста Нью-Гевен зі звинуваченням у дискримінації за ознакою раси. Ці пожежники були першими у черзі на підвищення після того, як отримали найвищі бали у тесті на професійну придатність. Але так сталося, що жодний чорношкірий пожежник не набрав достатньо балів, аби отримати підвищення. Чорношкірі пожежники заявили, що тест є дискримінаційним, та погрозили адміністрації міста судовим позовом.

Адміністрація, аби уникнути суду, скасувала результати тесту і відмовила у підвищенні всім пожежникам. Натомість до суду подали вже білі та пожежники латиноамериканського походження, звинувачуючи місто у дискримінації.

І Верховний суд погодився. У судовому вироку, прийнятому п’ятьма голосами проти чотирьох, суддя Антоні Кеннеді написав, що страх перед позовом з боку чорношкірих пожежників не є достатньою підставою скасувати підвищення взагалі. Сам тест, визначив суд, був справедливим. Втім один із суддів не погодився, заявивши, що цим рішенням суд завдав невимовної школи рухові за рівність та громадянські права. Це рішення матиме величезний ефект, коли йтиметься про найм та підвищення працівників по всій Америці. Також рішення суду може вплинути і на долю призначення кандидата на посаду верховного судді, запропонованого Бараком Обамою, Соні Сотомайор. Розглядаючи цю справу в апеляційному суді, Сотомайор підтримала рішення адміністрації міста Нью-Гевен, яке тепер відхилив Верховний суд.

А до повної перемоги пожежникам Нью-Гевена залишився ще один крок. Справжня перемога, на їхню думку, буде тоді, коли вони отримають зірочки лейтенантів та капітанів, які вони заслужили.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG