Спеціальні потреби

Звіт США про кліматичні зміни викликав контроверзу

Американський уряд оприлюднив нещодавно звіт про наслідки глобальних кліматичних змін для Сполучених Штатів. Екологи привітали результати дослідження, а от консервативні політики вважають їх лише політично-мотивованим кроком зі сторони адміністрації президента Барака Обами.

Головний висновок звіту: бездіяльність уряду може призвести до подальших природних катаклізмів.

Картер Робертс з Організації захисту навколишнього природного середовища не бачить у звіті нової інформації. Важливим він вважає інше – готовність американського уряду діяти.

«Увага всіх тепер прикута до Сполучених Штатів. Усі хочуть побачити, чи ми схвалимо законодавство, яке сприятиме зменшенню шкідливих газів із метою розв’язання проблеми кліматичних змін» - каже Робертс.

Пріоритетними завданнями еколог називає захист лісів і енергозбереження: «Якщо ми зможемо схвалити відповідне законодавство - це створить базу для нової економічної галузі у США і розвитку нових підходів», - зазначає він.

Над звітом працювали представники різних політичних груп, включно з консерваторами, які ставлять під сумнів результати цих досліджень.

Дейвид Кройцер з Фонду «Спадщина» вважає, що у звіту є лише одне завдання – збільшити підтримку політики президента Обами у питанні екології:

«На мій погляд цілком ясно, що у цьому є політичний компонент. Чи цей звіт переконає декого змінити свою думку на користь законодавства про кліматичні зміни? Думаю, що ні».

Дослідження проводили експерти тринадцятьох державних установ, а також науковці кількох університетів та дослідницьких інститутів. За їх прогнозами, у Сполучених Штатах дедалі частіше траплятимуться періоди сильної спеки та інтенсивних дощів. Отже кліматичні зміни матимуть суворіші економічні наслідки і негативний вплив на здоров’я людей.

Джері Меліло з Центру екосистем, у штаті Массачусетс, вважає, що
перед новими викликами опиняться і американські фермери. Адже підвищення температури сприятиме поширенню бур’янів, шкідливих комах і патогенів:

«Ці пов’язані з кліматом проблеми щодо комах і патогенів означають, що треба буде використовувати дедалі більше пестицидів та інших засобів для контролю шкідників».

Автори звіту висловлюють передбачення, що наслідки кліматичних змін лише загострюватимуться, якщо не буде встановлено контролю над вихлопними газами. Майбутнє, кажуть вони, залежатиме від заходів, до яких людство вдаватиметься сьогодні.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG