Спеціальні потреби

В час кризи процвітають продавці ‘швидкої їжі’

Лікарі-дієтологи попереджають, що у зв’язку з рецесією у США може побільшати випадків ожиріння, діабету, гіпертонії та хвороб серця. І все через те, що американці починають економити на їжі, все більше надаючи перевагу ресторанам швидкого харчування.

Америку не дарма називають країною швидкого харчування. Згідно з дослідженнями, американці щороку витрачають 110 мільярдів доларів на ресторани швидкого обслуговування.

Рецесія змусила багатьох змінити стиль життя. Сьогодні американці економлять не тільки на розвагах, але й на шлунку. Все частіше люди купують дешеву і зручну їжу у ресторанах Burger King, Popeye’s і
Wendy’s.

У той час, коли більшість ресторанів у США скаржиться на відсутність відвідувачів, харчувальні заклади їжі швидкого приготування повідомляють про збільшення прибутків. У квітні доходи корпорації Макдональдс зросли майже на 7 відсотків у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Постійні клієнти одного з Макдональдсів у столичному Вашингтоні зауважують, що черги останнім часом побільшали. Дехто визнає, що почав харчуватись тут частіше, ніж пів року тому.

«Я дійшов висновку, що люди приходять у ресторани швидкого харчування не тому, що їм це подобається, а тому, що вони можуть собі це дозволити. Це означає - каже один із відвідувачів, -, що ти або йдеш до Макдональдсу, або голодуєш. Краще їсти щось, ніж нічого».

Але лікарі-дієтологи попереджають, що їжа швидкого приготування є висококалорійною та має високий вміст жирів. У той же час у ній бракує вітамінів та клітковини. Лікарі застерігають, що надмірне споживання бургерів, картоплі фрі та інших продуктів обсмажених у маслі може серйозно пошкодити здоров’ю.

Лікар Лаліта Коул із лікарні Університету Говарда у Вашингтоні каже:

«У довготерміновій перспективі вживання їжі з високим вмістом натрію та жиру може спричинити гіпертонію та артеріальний склероз. Можна їсти і заробити собі таким чином серцевий напад».

Чимало споживачів їжі швидкого приготування намагаються зекономити на їжі зараз, не замислюючись при цьому, у скільки їм може обійтися лікування хвороб, до яких призводить таке харчування, у майбутньому.

«Сандвіч із куркою та картопля фрі коштує лише два долари тридцять центів. Для мене це дуже гарна ціна обіду» - каже одна жінка.

А чоловік, що також стоїть у черзі визнає: «Особисто я продовжуватиму тут їсти, щоби хоч чимось наповнити шлунок».

Аби бути і ситим і здоровим, доктор Лаліта Коул радить шукати знижки на фрукти, овочі та нежирне м'ясо; під час приготування страви пекти, а не смажити; зберігати баланс між різними групами продуктів і взагалі не їсти забагато. Вона визнає, що харчуватися корисно та залишатися в рамках бюджету вимагає чимало часу та винахідливості, але що це варте таких зусиль:

«Три речі важливі у плануванні – смак, ціна та зручність. Все це має враховуватися. Ведіть рахунок і ви побачте, як почнете економити гроші».

Безумовно, що найбільшим та найприємнішим наслідком такого харчування буде відмінне здоров’я.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG