Спеціальні потреби

У США дедалі популярнішим стає прокатний бізнес

Економічна криза змусила багатьох американців задуматися над тим, чи раціонально вони витрачають гроші, і на чому можна більше зекономити. Як виявилося, замість того аби робити дорогі покупки, захаращувати домашній простір і довкілля, багато речей можна просто взяти на прокат. І якщо оренда автомобілів, велосипедів чи відеодисків – звичне явище, то тепер до них додався ще й прокат іграшок, картин і навіть домашніх улюбленців.

Гасло «поділись з іншим» – у час економічної кризи стало особливо актуальним. Для цього навіть придумали термін – «ренталізм», від англійського «рент» – тобто, орендувати.

Великим прихильником такої ідеї є Рон Голден. Він користується послугами мережі автомобілів «Zipcar»:

«Якщо ви знаєте, що отримаєте авто тоді, коли воно вам необхідне, то чому б не ділитися автомобілями»?

Оренда автомашин – лише початок. Зменшення зарплат та збільшення безробіття змінюють купівельні звички американців.

Авторка проекту «Історія речей» Енні Леонард каже, що, у середньому, американський споживач купує вдвічі більше, ніж 50 років тому.

Інтернет проект Енні Леонард «Історія речей», який незабаром стане книжкою, розповідає про те, як здавалося б потрібні людям речі, стають тягарем.

Тож, дедалі більше американців відмовляються від зайвих покупок, аби зберегти гроші, простір і довкілля.

Для прикладу, з 2004-го року прокат автомобілів компанії «Zipcar» зростає на 100% щорічно.

А, в інтернеті можна взяти на прокат майже все... від прикрас і сонцезахисних окулярів до дитячих іграшок і творів мистецтва. Художниця Венді Гендельман каже, що перевага в тому, що кожного разу ви можете мати різні експонати. Крім цього, це значно дешевше.

Брати на прокат не тільки дешевше, зазначає Енні Леонард, але й менш шкідливо для довкілля:

«Я не думаю, що впродовж останніх десятиліть ми жили нормально. Я вважаю, це було відхилення. Тепер ми повертаємось до нормального життя і усвідомлюємо, що нагромадження речей не робить нас щасливими».

Енні вважає, що концепція спільного володіння набиратиме популярності. А, підтвердженням того як вона може еволюціонувати є компанія, яка здає на прокат ….. домашніх улюбленців.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG