Спеціальні потреби

Уряд Обами модернізує транспортну систему США

Підняття американської економіки адміністрація президента Обами називає своїм пріоритетним завданням. Саме тому в урядовому плані заходів щодо стимулювання економіки 48 мільярдів доларів асигновано на модернізацію транспортної системи Сполучених Штатів. Білий дім сподівається, що інвестиції в інфраструктуру дозволять створити і зберегти десятки тисяч робочих місць, а згодом і оживити економіку.

Сполучені Штати сьогодні нагадують один великий будівельний майданчик. Від узбережжя до узбережжя повним ходом іде модернізація транспортної системи. У штаті Міссурі, наприклад, будівельні бригади побільшують автостраду і споруджують новий міст, який замінить старий, зведений 1933 року. Ніхто не сумнівається, що проект матиме позитивні наслідки для економіки штату. Він коштуватиме 640 мільйонів доларів і повинен створити у цьому районі 14 тисяч робочих місць».

А в Колорадо щойно підраховують суму коштів, необхідних для відбудови інфраструктури. Там, за деякими оцінками, 126 аварійних мостів – 115 мостам по 75 років.

Ремонт старих мостів, асфальтування доріг і поширення магістралей є частиною президентського плану оновлення транспортної системи. Його вартість - 48 мільярдів доларів. Експерти уже назвали його найбільшим інвестиційним проектом за останні 60 років.

Саме же президент Обама каже, що інвестування в автостради дозволить створити або зберегти 150 тисяч робочих місць до кінця наступного року, і більшість з них у приватному секторі.

З часу затвердження минулого місяця плану заходів щодо підняття економіки, понад 200 проектів відбудови автострад уже вступили в силу.

Влада у багатьох штатах говорить, що фінансова допомога надійшла в дуже потрібний час. Адже в багатьох районах були призупинені будівельно-транспортні роботи у зв’язку з економічною кризою. Тому, як вказує економіст Роберт Катнер, діяти треба було миттєво.

«Якщо допомогти штатним і місцевим урядам втримати робітників і не заморожувати будівельні проекти, вплив на економіку побачимо негайно».

Міністерство транспорту США вирішило використати федеральну допомогу на розвиток пасажирського залізничного сполучення. Влада надіється, що 8 мільярдів доларів буде достатньо на побудову сучасних потягів, які рухатимуться зі швидкістю у понад 300 кілометрів на годину, за рахунок чого розвантажаться затори на дорогах і в аеропортах.

Федеральний уряд також виділить дещо більше мільярда доларів допомоги національній корпорації залізничних пасажирських перевезень – Амтрак. Про це заявив віце-президент США Джозеф Байден:

«Ми субсидуємо наші дороги і аеропорти значно більше, ніж Амтрак. Їм ніколи нічого не перепадає. Амтраку не допомагали надто довго».

Адміністрація Обами надіється, що виділені федеральні кошти на оновлення транспортної системи дозволять не тільки зберегти робочі місця в будівельному секторі тепер, але й сприятимуть довготривалому розвитку і після завершення проектів відбудови інфраструктури.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG