Спеціальні потреби

Уряд Тимошенко зриває фінансування «Євро-2012»?


«Євро-2012» під загрозою, винна – Тимошенко. Принаймні у цьому переконаний Віктор Ющенко. Президент України звинуватив прем`єрку у зриві фінансування підготовки до європейського чемпіонату з футболу.

Виступаючи перед студентами у Харкові, глава держави заявив: за півроку не зроблено майже нічого із запланованого, щоб побудувати ключові об`єкти регіональної інфраструктури. При цьому президент нагадав: уже 30 листопада УЄФА проведе останню технічну перевірку готовності України.

«Про яке Євро-2012 сьогодні можна говорити, коли в бюджеті 2009 року передбачено 4,5 мільярда коштів спеціально зі стабілізаційного фонду, а профінансовано – 330 [мільйонів]? Половина року пройшла, шановні! Ми отримали фінансування на одну одинадцяту від річного завдання! Так ми що, думаємо термінал [аеропорту] у Харкові у грудні дотягнуть, щоб увійти в графік? Ні, 30 листопада – Юріїв день», – наголосив Ющенко.

Критикуючи уряд за провал підготовки до «Євро-2012», президент висловив жаль з приводу того, що мусить «виступати весь час людиною, яка приносить погані новини». Він також вкотре підкреслив важливість проведення чемпіонату для престижу та репутації країни. Ющенко закликав припинити дискусії навколо сум, які виділяються на ті чи інші об`єкти, і почати робити справу:

«Усі підозри, які в когось виникають – у нас є Генеральна прокуратура, у нас є обласна прокуратура, у нас є Служба безпеки. Будь-ласка, давайте моніторити кожен крок. Але ж не бийте по ногах, дайте можливість людям працювати, щоб ми не привносили ось цей політичний пафос про корупцію, про крадіжки, про мільярдні суми, які комусь кудись зараховані… Ми вбиваємо дух нації», -- застеріг президент.

А тим часом уряд гне свою лінію. У Кабінеті Міністрів кажуть, що навмисно не виділяють багато грошей на підготовку до чемпіонату – аби не дати їх вкрасти чиновникам.

При Кабміні створено громадську експертну комісію, яка проаналізує кошториси усіх об`єктів «Євро-2012». Про це прем`єр-міністр Юлія Тимошенко повідомила на прес-конференції у середу. Робота незалежних експертів уже дає свої плоди, – запевнила прем`єрка. Як вона пообіцяла, НСК «Олімпійський» буде побудований за вдвічі меншу суму, ніж пропонувалося.

Що ж до критичних зауважень з боку президента, то прем`єр-міністр відмовилась їх коментувати – оскільки, мовляв, вирішила не вступати у жодні суперечки з главою держави:

«Я не буду абсолютно реагувати на ніякі такі закиди. Я буду спокійно робити свою справу. Можу тільки сказати, що Україна буде підготовлена до Євро-2012 і воно в Україні пройде успішно. Це так само, як усі займалися «клікушеством», що з 1 січня вже не будуть виплачуватися пенсії і заробітні плати, що з лютого місяця вже буде дефолт в Україні. Я хочу заспокоїти всіх стурбованих, щоб вони спокійно відносилися до всіх подій, які відбуваються в політиці, і покладалися на уряд», – заявила Тимошенко.

Нагадаємо: цього понеділка прем`єр-міністр попросила президента про зустріч тет-а-тет. Під час розмови, що тривала півтори години, йшлося, зокрема, про фінансування підготовки до чемпіонату «Євро-2012». За результатами зустрічі Тимошенко зауважила, що у неї з Ющенком «складається командна робота з вирішення цих питань». «Професійні поради та підтримка президента допоможуть уряду в цей складний час», – цитує слова прем`єрки прес-служба Кабміну.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG