Спеціальні потреби

У Вашингтоні з’ясовують причини аварії потягів метро

У Вашингтоні з’ясовують причини однієї із найтрагічніших аварій в історії столичного метрополітену. Експерти Національної ради безпеки транспорту кажуть, що гальма на потязі, який не зміг зупинитися, мали пройти профілактичний ремонт два місяці тому.

До кінця дня у вівторок на місці аварії працювали рятувальні служби, які розчищали уламки потягів. Стало відомо, що на момент аварії потяги рухалися в автоматичному режимі. Комп’ютер мав підтримувати відповідну швидкість та дистанцію між потягами. Експерти кажуть, що існують механізми, які страхують саме від цього типу аварій. Якщо автоматична система не спрацьовує, то керування потягом переходить у ручний режим.

Водієм потяга, який в’їхав в інший, була 42-річна Дженіс Макміллам, яка працювала на цій роботі з березня та стала однією з жертв аварії. Розслідування встановило, що вона задіяла аварійні гальма. Однак пасажири кажуть, що потяг не збавляв швидкості у хвилини перед трагедією.

Також слідчі кажуть, що вагони потяга, який спричинив аварію, відслужили свій гарантійний термін. Рада безпеки транспорту кілька разів попереджувала столичний метрополітен, що ці вагони можуть становити небезпеку у випадку аварії.

У відповідь на застереження, керівництво метрополітену заявило, що це занадто складно і дорого, та планувало замінити вагони у 2014-му році. Але навряд чи тепер у Вашингтоні будуть чекати.

В експлуатації у столичному метрополітені перебувають 300 вагонів цієї серії. Загалом по країні, згідно з даними Міністерства транспорту, близько третини всіх вагонів наземного та підземного залізничного транспорту є застарілими та мають бути замінені.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG