Спеціальні потреби

В ООН відкрилася глобальна економічна конференція


Представники понад 140 країн світу зібрались у Нью-йорку на триденну конференцію ООН з питань реформування глобальної фінансової системи. Учасники конференції мають обміркувати найкращі способи щодо екстрених і довготермінових заходів для пом’якшення кризи, зокрема в найбідніших країнах.

На конференцію прибуло лише 14 глав держав, поміж яких лідери Венесуели та Болівії. Інші країни відправили делегації нижчого рівня. Країни, що розвиваються, закликають до посилення ролі ООН у питаннях регулювання глобальної економіки. Саме ці держави найбільше страждають від економічної кризи, але не мають можливості впливати на колективні рішення країн Великої вісімки чи Великої двадцятки. Учасники конференції мають намір узгодити і ухвалити документ, який регулював би роль ООН у питаннях економічного розвитку світу.

На саміті Великої двадцятки, який у квітні відбувся в Лондоні, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун просив лідерів багатих країн, щоб вони виділили трильйон доларів на підтримку бідних країн. Тепер він проситиме вісім провідних індустріальних країн, щоб вони виконали взяті на себе зобов’язання, коли їх представники зустрінуться в Італії наступного місяця. Він надіслав листи цим вісьмом країнам, в яких закликав допомогти державам, що розвиваються, втілити програми, задіяні для захисту планети, та виділити кошти для досягнення до 2015 року таких цілей, як скорочення бідності й хвороб.

Протягом конференції Генеральна Асамблея ООН ознайомиться з думками окремих делегацій, а також вестиме дискусії про пом’якшення наслідків світової економічної кризи на розвиток окремих країн.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG