Спеціальні потреби

Дискусійне питання у США – недобросовісність лікарів

Двадцять років тому у США було започатковано федеральну програму з метою зменшити кількість судових позовів пацієнтів, які постраждали внаслідок помилок лікарів та встановити більший контроль над недобросовісними лікарями. Однак, як свідчить нещодавнє дослідження, програма не дає бажаних результатів.

Коли лікар Роберт Рікетсон проводив операцію на спині і виявив, що у нього немає титанового стержня, він прийняв рішення замінити його звичайною викруткою. Перенісши ще три операції, його пацієнт залишився прикутим паралічем до ліжка. Виявилося, що Рікетсон вже втратив свою лікарську ліцензію у Оклагомі і Техасі, однак все ж таки зміг знайти роботу на Гавайях.

Таким жахливим випадкам мав би запобігти Національний реєстр лікарів-практиків. Клініки та медичні ради зобов’язані вносити у цей банк даних інформацію про лікарів, які допустили помилок при лікуванні. Однак, як показує нещодавнє дослідження, лікарні майже ніколи цього не роблять. Говорить лікар Сидні Вулф:

«Майже половина лікарень в країні не поскаржилася на жодного із сотень тисяч лікарів, які там працюють. Це неймовірно. Є тільки одна відповідь: лікарні не дисциплінують своїх працівників».

База даних була створена ще 20 років том, аби клініки могли стежити за компетентністю лікарів. Клініки зобов’язані повідомляти про лікаря, на якого були накладені дисциплінарні санкції у формі позбавлення права практикувати більше, ніж на 30 днів.

Президент Центру захисту прав громадян Дейв Сванкін каже:

«Це свого роду неписане правило чи культура. Нікому не подобається підводити колег. Лікарі просто цього не роблять».

Однак і лікарні не повідомляють про це банк даних. І не в останню чергу тому, що лікарі приносять їм прибуток. Американська асоціація лікарень каже, що клініки мають безліч методів, як покарати лікарів, які допустили помилок, і що про якість медичного обслуговування пацієнтів не можна судити за кількістю лікарів, занесених у банк даних.

Втім, на думку авторів дослідження, проблема полягає у відсутності системи федеральних покарань лікарень, які не подають інформації про недобросовісних лікарів. Саме це, на їхній погляд, має бути негайно виправлено.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG