Спеціальні потреби

Рада призначила вибори президента на 17 січня 


Верховна Рада Україна сьогодні призначила на 17 січня 2010 року чергові вибори президента і підійшла впритул до блокування роботи уряду Тимошенко. На порядку денному також були кадрові зміни та зміни до бюджету.

Робота парламенту почалася зі скандалу після того, як 255 депутатів проголосували за внесення до порядку денного питання про зміни до бюджету. Фракція Регіонів заблокувала трибуну з вимогами розглянути раніше узгоджені питання.

Після погоджувальної ради, як і очікувалося, Верховна Рада призначила вибори президента України на 17 січня 2010 року. За постанову Володимира Литвина проголосувало 399 депутатів. Сам спікер перед голосуванням закликав сприйняти цю дату як даність. Він також попросив зняти пункти про 90 днів на виборчу кампанію і доручення ЦВК щодо реєстру виборців. Вони будуть оформлені як доручення.

«Ми погодили всі дискусійні моменти і домовилися матеріалізувати наші домовленості у процесі доопрацювання змін до документу, який підготовлений до другого читання», - сказав він.

Далі парламент звільнив Йосипа Вінського з посади міністра транспорту, як про це просила прем`єр Тимошенко. Можливо, що пізніше депутати й далі розглядатимуть постанови про звільнення інших міністрів.

Як відомо, у Верховній Раді зареєстровано постанови про звільнення міністра освіти і науки Івана Вакарчука, міністра юстиції Миколи Оніщука, міністра культури Василя Вовкуна, міністра промислової політики Володимира Новицького, міністра агрополітики Юрія Мельника, віце-прем’єра Івана Васюника.

«Як крайній варіант завтра на ранковому засіданні Верховна Рада ухвалить остаточне рішення», - сказав з цього приводу Володимир Литвин.

Слід зазначити, що якщо всі зареєстровані постанови щодо звільнення членів Кабміну будуть ухвалені парламентом, то, враховуючи вже звільнених міністрів: транспорту Йосипа Вінського, оборони – Юрія Єханурова, закордонних справ – Володимира Огризка, - в уряді може не бути кворуму для ухвалення рішень, бо обов’язки звільнених міністрів нині виконують їхні заступники, які не можуть повноправно брати участь у цьому процесі.

Також проблеми уряду Тимошенко може створити і її партнер по коаліції – Наша Україна. З`їзд партії запланований на 27 червня і не виключено, що на ньому буде ухвалено рішення про вихід з коаліції. Також, як заявляють народні депутати від НСНУ, на з`їзді вони можуть висунути свого кандидата у президенти – Віктора Ющенка.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG