Спеціальні потреби

За рахунок податків у США створюють робочі місця

Для відживлення економіки США гроші американських платників податків зараз вкладаються в проекти по всій країні - від побудови нових доріг до розробки альтернативних джерел енергії.

У лютому цього року президент США Барак Обама підписав широкомасштабний законодавчий пакет, який передбачає асигнування багатьох мільярдів доларів з метою створення нових місць праці і відживлення американської економіки. Ці гроші з федерального бюджету вже тепер вкладаються в проекти по всій країні, від побудови нових доріг до розробки альтернативних джерел енергії.

Для прикладу, у Лос-Анджелесі гроші з програми федеральної допомоги використовуються для створення робочих місць та фінансування ряду програм. У центрі охорони здоров’я у Ватс – безплатній клініці в бідному районі міста – молоді люди проходять підготовку, яка допоможе їм знайти працю. Рівень безробіття в Каліфорнії сягає 11%, а в цьому районі він навіть вищий.

За рахунок фондів пакету федеральної допомоги 25 молодих людей у клініці вчаться, як виконувати різні функції. 19-літня Кіара Лі готується стати помічником адміністратора. Вона говорить:

«Це для мене велика можливість, добрий початок, оскільки я займаюсь адміністративною роботою. Це – великий крок до кращої кар’єри».

Лос-Анджелес одержав 12 мільйонів доларів федеральних грошей, що дозволить йому підготовити до роботи кілька тисяч людей більше, ніж торік. Цими грішми також фінансується програма підвищення кваліфікацій для дорослих.

Ґреґорі Беркс працює у Громадському відділі розвитку місцевого уряду, який здійснює нагляд над проектом підготовки молодих людей до праці в банківській системі та на інших високооплачуваних посадах. Він каже:

«Йдеться про такі галузі, як охорона здоров’я, матеріально-технічне забезпечення, заходи безпеки, а також транспорт».

Студентка університету Ніколь Ґрейвс проходить підготовку на журналіста. Вона допомагає видавати бюлетень, який інформує молодих людей про можливості на ринку праці. Вона вдячна президенту Обамі і Конгресові за асигновані гроші:

«Ми вас не розчаруємо. Ви побачили наш потенціал, отож давайте візьмемось до праці, аби показати вам скільки насправді ми можемо зробити».

Завдяки пакету допомоги практиканти проходять підготовку також у банку харчів лос-анджелеського регіону, який розподіляє пожертви, одержані головно від фірм, що обробляють харчові продукти, серед сотень місцевих благодійний служб. Роботу цих працівників оплачують з іншої місцевої програми.

Говорить президент лос-анджелеського регіонального банку харчів Майкл Флад:

«У рамках цієї програми ми маємо в банку харчів по 15, 20, а часом і понад 20 працівників».

Міністерство сільського господарства США також забезпечує банки харчів по всій країні. За рахунок стимуляційних фондів ця допомога тепер збільшується. Флад каже, що до Лос-Анджелеса почали прибувати перші із 50 додаткових вантажівок із закупленими федеральним урядом харчами:

«Це широкий асортимент харчових продуктів, зокрема багатих на білки, наприклад, яйця, горіхове масло, вироби з м’яса, та інша їжа, на яку є великий попит».

До банку харчів приходять працівники місцевих благодійних організацій, щоб забезпечити їх продуктами.

Ерл Гілл працює для служби допомоги при кухні милосердя своєї церкви. Він каже, що попит на допомогу зростає у зв’язку з тим, що багато людей втрачають працю:

«Щосереди ми, як правило, годуємо до 65 людей. Даємо коробки з харчами на весь тиждень. Зараз до нас приходять приблизно 100-150 людей».

Ерл Гілл каже, що без урядової допомоги вони не дадуть собі раду.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG