Спеціальні потреби

Річці Йордан загрожує безпрецедентна небезпека

Для християнських паломників – це глибоко духовний момент купатися в річці Йордан, в місці, де - згідно з переказами - Ісус Христос прийняв хрещення. Однак зараз річці загрожує небувала досі небезпека.

Елена Сопова – з Македонії. Вона каже, що два роки збирала гроші на паломництво до святої для християн річки: «Це щось особливе. Це можна лише відчувати, а не пояснити в словах», - каже вона.

Хоча річка Йордан виглядає досить чистою, навіть привабливою, екологи кажуть, що її води дуже забруднені.

Активіст благодійної організації «Друзі Землі – Близького Сходу» Надер Хатеб каже, що річка забруднюється стічними водами:

«Річка Йордан втратила всі свої джерела прісної води. Сьогодні до неї вливаються стічні води і неочищена каналізація з поселень по обох боках».

Верхів’я річки знаходиться у горах східної частини Лівану. Відтак вона тече через Сирію і в південному напрямку до Галілейського моря, а звідти долиною Йордан, де перетворюється у кордон між Йорданією та Ізраїлем (і палестинським Західним берегом).

Згідно з інформацією організації «Друзі Землі», 90% прісної води, яка наповнювала колись Йордан, сьогодні відвертається для зрошення сільськогосподарських ділянок. Останніх п’ять років становище загострює посуха. Екологи побоюються, що якщо ця тенденція не змінитися, річка може взагалі висохнути.

Надер Хатеб з організації «Друзі Землі – Близького Сходу» хоче, аби на захист річки Йордан стала світова громадськість:

«Паломники прибувають звідусіль, вони не усвідомлюють, що тут діється. Вони хочуть стрибнути у воду і прийняти хрещення. Одначе, це може бути небезпечно, є потенційна загроза здоров’ю. І тому ми закликаємо увесь світ відживити річку Йордан».

Проте паломниця Елена Сопова каже, що її не турбує проблема забруднення: «Я вірю, що це свята вода. Я не думаю, що може щось погане статися».

Для паломників священний стан Йордану – це справа їхніх релігійних переконань. Проте, на погляд екологів, вже скоро може настати момент, коли стане запізно врятувати річку від загибелі.
XS
SM
MD
LG