Спеціальні потреби

Міністр транспорту Йосип Вінський подав у відставку


Ще одне порожнє крісло в уряді Тимошенко. У відставку подав міністр транспорту і зв’язку Йосип Вінський. Про своє рішення урядовець повідомив на прес-конференції у середу, пояснивши такий крок «безперспективністю подальшої співпраці з прем’єр-міністром».

«Моя заява обумовлена серйозними розбіжностями з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко щодо політичних, кадрових та економічних питань, а також етики стосунків між членами Кабінету міністрів», – зацитував Вінський текст свого звернення до Верховної Ради. Окрім того, – підкреслюється в заяві, – «прем’єр-міністр блокує вкрай необхідні для галузі реформи та виділення коштів, необхідних для проведення в Україні чемпіонату Євро-2012».

Як розповів міністр журналістам, його взаємини з очільницею уряду почали псуватися ще восени минулого року – після спроб створити коаліцію з Партією регіонів та його, Вінського, протестів з цього приводу. Вже тоді, каже урядовець, він відчув «серйозне охолодження» у стосунках. Останньою ж краплею стали закиди в корупції на його адресу. Очільниця уряду звинуватила міністра в тому, що він задумав кандидувати в президенти і намагається скористатися коштами міністерства задля власної передвиборчої агітації. Саме так розцінила Юлія Тимошенко появу Вінського в телевізійних рекламних роликах, де йшлося про транспортне нововведення – електронний квиток.

Звинувачення в корупції керівник Мінтрансу категорично відкинув, назвавши їх «голослівними» та «провокаційними». Так само Вінський заперечив, що збирається балотуватися на посаду президента. Відмову ж прем’єрки зустрітися і вислухати його аргументи зрозумів як намір далі свідомо його дискредитувати.

«Я навіть знаю план з моєї подальшої компрометації, тому й прийняв таке рішення про відставку», – заявив міністр.

При цьому Вінський наголосив: навіть якщо Верховна Рада прийме його відставку, він не братиме участь у президентській кампанії. Тоді, вважає міністр, прем’єрка муситиме вибачитись перед ним за неправдиві звинувачення:

«Навіть якщо я буду відставлений з посади міністра транспорту, я все одно не буду балотуватися на посаду президента України. Але я хочу сказати, що я не піду з політики. Навпаки: можете вважати цю прес-конференцію моїм поверненням в активну політику в Україні», – заявив очільник Мінтрансу.

А тим часом Юлія Тимошенко проситиме Верховну Раду прийняти відставку міністра транспорту. Про це очільниця уряду сказала на прес-конференції у середу. Коментуючи заяву Вінського, Тимошенко повторила свої – не доведені поки що ніким – звинувачення на адресу урядовця:

«Я розумію, що панові Вінському не сподобалося, коли ми зупинили нецільове використання грошей «Укрпошти» – а це до 15 мільйонів гривень, які він наполягав, щоб були використані на його особисту рекламу», – заявила Тимошенко. Прем’єрка назвала міністра корупціонером і закликала «не перейматися відставками міністрів, які заплямували себе не дуже чесною роботою».

Юлія Тимошенко, крім того, пообіцяла, що вже наступного тижня знайде заміну Вінському та іншим звільненим міністрам. При цьому вона не назвала жодних імовірних кандидатур.

Заяву міністра транспорту про відставку прокоментував також президент України. Віктор Ющенко висловив думку, що відставка пов’язана з неефективною політикою уряду в транспортній сфері, зокрема в контексті підготовки до проведення Євро-2012. Про це глава держави сказав у середу в інтерв’ю газеті «Україна молода». Президент додав, що в такий спосіб прем’єр-міністр Юлія Тимошенко продовжує «політику порожніх крісел».

Нагадаємо: наразі в уряді Тимошенко залишаються вакантними посади міністра фінансів, міністра закордонних справ та міністра оборони.

Відео - найголовніше

Як в НАТО оцінюють перебіг бойових дій в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:09 0:00
XS
SM
MD
LG