Спеціальні потреби

Фізичні вправи корисні і для літніх людей

Нещодавно науковці Стенфордського університету підтвердили, що фізичні вправи дійсно корисні для людей старшого віку. У дослідженнях, що тривали 25 років, брали участь люди, яким далеко за сімдесят.

Похилого віку люди, які візьмуть собі за звичку бігати щодня – житимуть довше і почуватимуться значно краще, аніж їх однолітки, які ведуть малорухливий спосіб життя. Такого висновку медики Стенфордського університету дійшли на підставі досліджень, що розпочалися ще у 1984 році. Тоді серед науковців панувало переконання, що фітнес для пенсіонерів – небезпечний, адже може призвести до травм та інвалідності. Але після 25 років досліджень науковці впевнено можуть сказати – біг, навпаки, позитивно впливає на здоров’я пенсіонерів і сприяє їх довголіттю.

Говорить лікар Волтер Борц: «Фізичні вправи – ліки від усього. Я сам терапевт, і я говорю своїм пацієнтам похилого віку, що нічого так не допомагає, як бути у гарній фізичній формі».

Помічниця директора програми покращення здоров’я зі Стенфордського університету Джойс Ганна також була учасницею досліджень. Велика прихильниця фітнесу, вона каже, що для людей, які не займалися спортом у молодому віці, важко втягуватися у спортивний режим з віком:

«Для того, щоби заохотити людей, які не займалися спортом у 20, 30 чи 40 років, почати бігати, вони повинні вірити, що це дійсно корисно для них. І, на мою думку, такі дослідження, допомагають людям це відчути».

Айрі Карпу майже 80, але він тричі на тиждень приходить на стадіон Стенфордського університету:

«Я, загалом, пробігаю, понад 11 кілометрів на тиждень. З них близько 5 кілометрів я долаю тут. Наприклад у понеділок і п’ятницю я пробігаю майже 3 кілометри. Це для мене звична справа».

Марку Рікауду - 80. Свого часу він був затятим атлетом. Сьогодні він бігає, щоб не втратити форми:

«Я займався бігом у різноманітних місцях, і отримував масу задоволення. Тепер мені це не під силу. І я від цього страждаю. Так що рятують ці бігові доріжки».

Дослідження Стенфордського університету виявило, що похилого віку люди, які займаються бігом, мають менше шансів померти від серцевого нападу та інших хвороб. Загалом, у групі, що активно бігала, рівень смертності був дуже низьким порівняно з фізично малорухливою групою. Співавтор досліджень Елайза Чакраварті радить людям, незалежно від їх віку, займатися спортом.

«Чим раніше ви почнете, тим краще. І не звертайте увагу на свій вік. Втім, ми рекомендуємо старшим людям, які ніколи не займалися спортом, обов’язково проконсультуватися зі своїм лікарем. Ми також радимо починати спортивні вправи повільно і відтак набудовувати графік. Не забувайте, що тіло повинно звикнути до фізичного навантаження».

Професор Стенфордського університету Рита Редберґ вважає, що результати їх досліджень повинні заохотити людей до фітнесу:

«Дуже мало людей займаються спортом. Ми рекомендуємо займатися 30 хвилин на день, але дуже мало американців слідують цьому. Однак ті, які роблять фізичні вправи, отримують… менше травм, і живуть довше».

На думку професора Редберґ, фізичні вправи у будь-якому віці повинні бути невід’ємною частиною здорового способу життя.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG