Спеціальні потреби

Венеціанці схвалили проект Конституції від Ющенка


Проект змін до Конституції, запропонований Віктором Ющенком, у цілому відповідає європейським стандартам. Такого висновку дійшла минулої суботи Венеційська комісія Ради Європи.

Сприятливий для президента України вердикт привіз зі Страсбурга міністр юстиції Микола Оніщук. Як він повідомив на прес-конференції у понеділок, європейським експертам особливо припали до смаку пропоновані Ющенком зміни судоустрою. За їх оцінкою, проект відображає уже не радянську, а сучасну європейську модель прокуратури. Як позитив комісія відзначила також ідею українського президента створити двопалатний парламент та відмовитися від імперативного мандата.

Підтримавши проект загалом, експерти, однак, висловили кілька зауважень. Критиці, зокрема, піддали пропозицію Ющенка будь-які зміни до Конституції затверджувати виключно на референдумі. Таку вимогу члени Венеційської комісії вважають надмірною.

Водночас у Секретаріаті президента уже заявили – готові дослухатись до порад європейських фахівців з конституційного права і переглянути норми, що викликають критику. Про це сказала журналістам заступник глави президентської канцелярії Марина Ставнійчук. При цьому вона наголосила: аби виправити документ, його зовсім не обов’язково відкликати. Президентський проект може бути доопрацьований, з урахуванням рекомендацій Венеційської комісії, безпосередньо у парламенті, – заявила Ставнійчук у понеділок на брифінгу в СП.

У Ющенка сподіваються також: позитивний висновок Венеційської комісії щодо президентського проекту зробить конструктивнішою суперечку про те, як саме потрібно міняти Конституцію.

А тим часом «знак якості», поставлений венеціанцями, як виглядає, не переконав усіх опонентів президента в Україні.

Речники Партії регіонів уже висловилися в тому дусі, що позитивний відгук європейців для них не указ. «Перспектив бути прийнятим у цього проекту Конституції нема», – заявив у понеділок народий депутат-регіонал Юрій Мірошниченко.

А голова Верховної Ради Володимир Литвин закинув президентові те, що проект «неохайно підготовлений». Як він пояснив, під «неохайністю» має на увазі граматичні помилки. «Один із філологів, вчитель за професією, червоним олівцем пройшовся по цьому проекту і потім передав його мені. Він, проект, був увесь «червоний», – сказав спікер журналістам у понеділок. Що ж до змісту пропозицій, то Литвин висловився проти ідеї двопалатного парламенту.

Нагадаємо: 31 березня президент вніс до парламенту свій проект змін до Конституції України. Віктор Ющенко заявив, що наполягає на розгляді проекту Верховною Радою. При цьому глава держави підкреслив: зміни до Конституції необхідно вносити до президентських виборів, оскільки після виборів ці зміни вноситимуться під інтереси переможця.

Відео - найголовніше

Історія США: Політичні гасла. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:23 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG