Спеціальні потреби

Українському «Нафтогазу» загрожує банкрутство?


У п’ятницю українські урядовці продовжили обмінюватися заявами про ситуацію на газовому ринку країни. У Секретаріаті президента України знову з тривогою заговорили про перспективи найбільшої національної компанії «Нафтогаз». Уповноважений з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський звернувся до уряду із вимогою скорегувати неефективне управління газовим сектором України. Проблему він назвав «бомбою сповільненої дії», оскільки ситуація може закінчитися повним банкрутством компанії НАК «Нафтогаз України».

Соколовський попереджає, якщо уряд не припинить збільшувати боргові зобов'язання «Нафтогазу», МВФ може відмовити в наданні чергового траншу кредиту. А це матиме фатальні наслідки для всієї економіки та соціальної сфери. В секретаріаті спонукають Кабмін ініціювати повторні переговори з російськими партнерами з метою вдосконалення газових контрактів, які називають невигідними для української сторони.

Про небезпеку виникнення проблем із постачанням газу до країн ЄС заговорили і в Єврокомісії. Єврокомісар з питань енергетики Андріс Пібалгс допустив ймовірність неплатежів Україною за російський газ. Про це він заявив за результатами доповіді експертів, яких Європейська Комісія надіслала до України і Російської Федерації для вивчення газової проблеми на місці. Пібалгс сказав, що глави країн членів Євросоюзу обговорять це питання детально на запланованій на наступний тиждень Раді ЄС. На цій нараді, як сподіваються у Києві, можуть роглянути й прохання України надати їй кредит у понад чотири мільярди доларів на закупівлю газу в Росії для закачування в підземні сховища.

Тим часом у НАК «Нафтогаз» повідомили про готовість представити на розгляд ЄС детальне техніко-економічне обґрунтування проектів з модернізації ГТС України. Їх вже обговорили із експертами Єврокомісії. Компанія обіцяє найближчим часом надати європейським фінансовим організаціям свої пропозиції щодо підвищення надійності роботи та збільшення пропускної здатості української ГТС.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG