Спеціальні потреби

Міністри оборони країн НАТО скоротять кількість військ у Косові


Союз НАТО повідомив про плани виведення приблизно третини своїх військ з Косова до кінця цього року з уваги на покращення там умов безпеки. Заяву цього змісту зроблено під час нарад міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі.

Повідомлення про скорочення військ очікувано. Це означає, що в Косові залишиться приблизно 10 тисяч військовослужбовців із нинішнього числа 15 тисяч. Хоча представники НАТО не подали конкретного графіка скорочення військ, генеральний секретар Яаап де Хооп Схеффер сказав, що це може статися до січня наступного року.

У розмові з журналістами міністр оборони Німеччини Франц Йозеф Юнґ натякнув, що умови безпеки в Косові будуть кращі у зв’язку з недавнім розгорненням там місії Європейського Союзу з питань правопорядку і збільшенням косовських сил безпеки протягом наступних кількох місяців.

Торік Косово проголосило незалежність від Сербії, незважаючи на рішучу опозицію з боку Белграда і Москви.

Деякі експерти натякають, що війська НАТО з Косова могли б бути надіслані до Афганістану, де американські і НАТОвські сили ведуть боротьбу з угрупованням Талібан.

Тема Афганістану також була на порядку денному нарад в Брюсселі. Перші частини із запланованого 21-тисячного контингенту вже починають прибувати туди перед запланованими на серпень президентськими виборами.

У зв’язку з цим міністр оборони Сполучених Штатів Роберт Ґейтс заявив:

«Я міг би сказати, що загально відчувається, що з усіма цими додатковими військами і всіма додатковими зусиллями кожен хоче дочекатися виборів в Афганістані, щоб мати рушійну силу, щоб мати вільні й справедливі вибори, і тоді побачити протягом наступних місяців, чи ми можемо почати пересувати цю рушійну силу».

Наступний рік, сказав міністр Ґейтс, буде вирішальним, щоб продемонструвати, що у війні в Афганістані зроблено поступ. В іншому разі, додав він, у США та інших країнах НАТО терпеливість щодо цієї місії може зменшитися.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG