Спеціальні потреби

Обама пропонує реформувати систему охорони здоров’я США

Президент США Барак Обама повернувся у неділю зі своєї поїздки країнами Близького Сходу та Європи. Але він не дав можливості журналістам та експертам вдосталь проаналізувати результати цієї подорожі. Ледь ступивши з літака на американську землю Барак Обама оголосив початок нової реформи, яку він планує провести найближчим часом. Мова йде про комплексну реформу системи охорони здоров’я. План Обами вже викликав бурхливу реакцію в суспільстві, як позитивну так і вкрай критичну.

Раніше планувалося, що основні пункти медичної реформи розробить Конгрес. Але зараз Білий дім заявляє, що президент має намір відіграти набагато більшу роль у цьому процесі і вимагатиме в рамках реформи, створити альтернативну державну програму медичної опіки, якої не існувало досі. Президент і багато інших переконані, що люди повинні мати можливість вибирати між державною і приватними програмами медичної опіки.

Обама намагається виконати свою передвиборчу обіцянку про те, що кожен американець так чи інакше мусить мати медичну страховку. І якщо бідніші верстви не можуть дозволити собі дорогу приватну медичну опіку, то мусить існувати дешевші державні програми.

Республіканці, які відійшли в глуху опозицію до намірів Обами вже підібрали термін для його нової державної програми медичної опіки – вони називають це націоналізацією системи охорони здоров’я.

Щоб просунути свою реформу, Обама скористається вже перевіреними методами. Серія промов, зустрічей з людьми і робота з законодавцями – мають в цьому допомогти. Обама має намір підключити до процесу популярного сенатора Теда Кеннеді, який давно мріє про реалізацію подібної реформи.

Вже цими вихідними по всіх штатах Америки організації, які займалися президентською кампанією Обами, провели спеціальні вечірки «щодо змін в охороні здоров’я». Мета – залучити громадськість до активного обговорення питання і підтримати ініціативи президента.

Барак Обама сподівається, що народна підтримка, яка допомогла йому стати президентом, допоможе йому зрушити з місця і реформу системи медичної опіки, об яку поламали списи чимало попередніх президентів країни.
XS
SM
MD
LG