Спеціальні потреби

Ющенко не допустить виборів президента у парламенті


Президент Ющенко в інтерв’ю українському агентству УНІАН заявив, що не допустить обрання глави держави Верховною Радою. Ющенка найбільше турбує мета створення такої коаліції:

«Очевидно, що такий спосіб формування коаліції засвідчує, що мова не йде про добрі справи, мова не йде, як принести стабільність в цю країну, мова йде, як розділити країну до 2015-2020-го року на двох».

На його думку, це означатиме відмову від демократії, від європейського вибору країни:

«Це злочин проти свободи, проти демократіїі і це схоже на державний заколот».

Зміни Конституції мають схвалюватися на всеукраїнському референдумі – наголошує президент:

«Якщо нація допустить такий сценарій – це найкоротша дорога до втрати української незалежності, бо з такою владою дорога тільки одна – стати колонією, периферією».

Формування широкої коаліції виявиться на руку Москві натякають і в Нашій Україні. Народний депутат від цієї фракції Микола Кульчинський каже, що «завдяки» об’єднанню втілиться давня мрія нашого північного сусіда про те, щоб в Україні не було всенародно обраного президента.

«Обидві фракції, як відомо, залежні від Росії. І стимул, очевидно, йде звідтіля», – каже Кульчинський, додаючи: «Очевидно, що будуть згортатися демократичні права і свободи українців. Не сумніваюся, що знову буде введено цензуру і погіршиться становище людей».

Натомість оглядачі слідкують за перебігом переговорів і зазначають – ситуація нестабільна. Наближена до Віктора Януковича депутатка Ганна Герман зранку була оптимістична з приводу перспектив коаліції, а ввечері заявила – лідер регіоналів хоче прямих виборів президента.

«Не лише висока довіра до Віктора Януковича в суспільстві і не лише його неодноразові заяви свідчать про те, що лідер Партії регіонів переконаний – президента треба обирати прямим всенародним голосуванням. Треба буде докласти значних зусиль і вжити дуже поважних аргументів, щоб лідер змінив своє переконання про необхідність всенародного обрання президента. Я не впевнена сьогодні, що цього вдасться досягти», - сказала Герман.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG