Спеціальні потреби

«Дженерал Моторз» готується оголосити банкрутство


Банкрутство виглядає неминучим для найбільшого американського авто-виробника – «Дженерал Моторз». У четвер найбільші власники боргових облігацій компанії погодились на пропозицію уряду, не вимагати негайного повернення 27 мільярдів доларів боргів грошима, а обміняти їх на 10% акцій майбутньої реструктуризованої після банкруства компанії. Також у результаті цієї реструктуризації «Дженерал Моторз» фактично стане державною компанією, адже у власність уряду перейдуть 72,5% акцій.

Під час процедури банкрутсва, GM закриє 14 заводів по всій країні і скоротить ще 21 тисячу робочих місць. Однак, які саме заводи припинять існування – працівники GM не дізнаються аж до понеділка. Профспілка автовиробників йде на зустріч компанії, послаблюючи свої вимоги щодо зарплат і пенсійного забезпечення.

«Дженерал Моторз» пильно стежить за процесом банкрутства іншого автовиробника – «Крайслера». Нью-йоркський суд у справах банкрутства має схвалити злиття цієї компанії з італійським «Фіатом». Якщо Крайслеру вдасться реструктуризуватися, нова компанія буде меншою і мобільнішою. Втім, процедура банкрутсва і злиття з італійським автовиробником ще не гарантує порятунку Експерти кажуть, що багато компаній, які вийшли з банкрутства, розвалилися вже через три-п’ять років.

Також немає гарантій, що «Дженерал Моторз», вийшовши оновленим з банкрутсва, зможе стати успішним на ринку і повернути платникам податків десятки мільярдів доларів наданих йому державою у формі кредитів. Процедура захищеного банкрутсва як правило триває від двох до трьох місяців.

XS
SM
MD
LG