Спеціальні потреби

Глобальне потепління загрожує американським пляжам

У США минулих вихідних почався сезон літніх відпусток. Однак через глобальне потепління багато американських пляжів опинилися під загрозою. Один із них - на узбережжі Джекил-Айленду у штаті Джорджія.

Десятиліттями узбережжя мальовничого Джекил-Айленду на півдні штату Джорджія приваблювало тисячі туристів.

Директор музею Джекил-Айленду Джон Гантер розповідає, що згідно з місцевою легендою, якщо ви хоч раз торкнулися піску на цьому острові - ви обов’язково сюди повернетесь.

Однак Джекил-Айленд змінюється на очах. З південного боку приливи збільшують піщану частину пляжу, натомість з північного боку океан відвойовує все більше і більше території.

Дейвид Іґан живе на цьому острові чотири десятиріччя. Він каже, що північне узбережжя зменшилось у нього на очах:

«Це було популярним місцем для пікніків у 60-70-их роках. Сьогодні ви бачите тут залишки дерев у воді».

Втім професор Університету Еморі Ентоні Мартін каже, що
це нормально для островів такого типу, оскільки вони постійно змінюються.

Берегова лінія, пояснює він, постійно змінюється через шторми, припливи, відпливи і навіть людську діяльність. Однак те, що відбувається із Джекил-айлендом привертає більше уваги. Острів зменшують припливи, які збільшуються через глобальне потепління, додає Мартін:

«Льодяники тануть, внаслідок чого збільшується кількість води в океані. Також збільшується об’єм води через підвищення її температури, а це знову ж таки піднімає рівень океанів».

Понад 60% пляжів Джекил-Айленду було втрачено за останнє століття. У своєму останньому звіті Агентство з охорони довкілля США застерігає, що підвищення рівня води в океанах затоплює низовини і розмиває дедалі більше пляжів уздовж середньо-атлантичного узбережжя. Наприклад, протягом останніх п’яти десятиліть Фаєр-Айленд щороку втрачав майже півметра пляжної території.

Науковці кажуть що, за наступне століття рівень води у морях може піднятися на шістдесят сантиметрів, що створить серйозну загрозу для мешканців узбережжя Атлантичного океану.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG