Спеціальні потреби

Іран не проводитиме переговорів щодо своєї ядерної програми


Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад заявляє, що офіційний Тегеран надалі не проводитиме жодних переговорів з представниками інших країн щодо його ядерної програми. Про це іранський лідер сказав у понеділок на прес-конференції, додавши, що його країна братиме участь лише у переговорах з найпотужнішими державами світу та й то лише в питаннях, пов'язаних з розв'язанням глобальних проблем.

Ахмадінеджад також відкинув участь Ірану в ядерних переговорах за межами атомного агентства ООН. Раніше шість країн світу запропонували Ірану пакет ініціатив, якщо той призупинить програму збагачення урану. Західні країни побоюються, що завдяки збагаченню урану Іран зможе розвинути атомну зброю. Натомість Іран запевняє, що програму збагачення урану він проводить виключно в мирних цілях.

Президент Ахмадінеджад також зазначив, що у випадку, якщо наступного місяця його переоберуть на ще один термін президентства, він готовий буде зустрітися з Президентом США Бараком Обамою на конференції ООН у Нью-Йорку. Зустрічі з Ахмадінеджадом шукає і Обама, який збирається переконати іранського лідера, що розвиток атомної зброї не є в інтересах офіційного Тегерану.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG