Спеціальні потреби

Житлобудівництво  США переживає нові тенденції

Житлове будівництво у США переживає зміни, про які ще донедавна ніхто б не міг і подумати. Економічна рецесія у поєднанні з бажанням як найкраще зберегти екологію, допровадили до дедалі частішого використання матеріалів із домів, призначених на знищення.

Для покупця існуючий будинок може бути мрією або халупою. Деякі покупці, яким подобається місце, де стоїть будинок - а не він сам - часто зносять його і будують новий. У саме в таких умовах розвивається нова зелена індустрія утилізації.

Керівник програми «Другий шанс» Джин Метцґер каже: «Якщо не прийдемо ми, або такі як ми, – то цей будинок просто розвалять і все буде викинуто на смітник».

Громадська неприбуткова організація «Другий шанс» спеціалізується на пристосуванні старих речей, із будинків приречених на знищення, до нових використань.

Споруджений менше 20-ти років тому дім має повно матеріалів, пригідних для повторного застосування. Це стосується кухонної техніки, навісних шаф та такого іншого. Джим Метцґер пояснює, що повністю розбирається все, що можна утилізувати. До чого працівник фірми «Другий шанс» Карл Джефферсон додає: «Знаєте, як-от кажуть: Для одного сміття; іншому – скарб. Якщо це можна використати - то чому ні?».

Спочатку бригада знімає все, що легко пристосувати деінде: домашню техніку, шафи, кухонні і ванні крани. Пізніше вони займуться світильниками, мідними трубами, проводкою.

Все це, зібране двадцятьма робітниками фірми, опиняється в Балтиморі на складі.

Фірма дістає усі ці матеріали в пожертву, а відтак продає їх - наприклад, людям, які виступають за збереження екології, або які бажають побудувати дім в старовинному стилі.

Жертводавці отримують в заміну певні податкові пільги. Засновник фірми «Другий шанс» Марк Фостер пояснює у чому успіх його бізнесу:

«Найлегші для винесення речі - найдорожчі, але їх, як правило, забирають… Тож ми, як неприбуткова фірма, маємо завдання розмонтувати все і знайти йому інше застосування. Так що ми знімаємо все – паркет, цвяхи, навіть балки».

Все це відтак маркується для будівників, щоб вони використовували однотипні матеріали.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG