Спеціальні потреби

Американські банки потребують 75 мільярдів доларів допомоги


Тримісячне дослідження стану 19 фінансових інституцій США підтвердило попередні заяви, що десять американських банків потребують додаткової допомоги на суму 75 мільярдів доларів, аби пережити економічну рецесію. Серед них – Банк Америки, який потребує 34 мільярди, для Велс Фарґо знадобиться понад 13 мільярдів, і п’ять з половиною мільярдів – для корпорації Ситі Груп.

Міністр фінансів США Тімоті Ґайтнер каже, що ці тести усунуть незрозумілий стан в якому перебуває фінансова система, сприятимуть спроможності банків видавати кредити і допоможуть змінити державні інвестиції у банки приватними капіталовкладеннями.

Стрес-тести визначали, як сильно вплинула економічна рецесія, збільшення безробіття та послаблення ринку нерухомості на провідні банки. Результати, на думку деяких аналітиків, свідчать, що фінансова система Сполучених Штатів, як і економіка загалом, демонструють ознаки покращення.

Брокер Стюарт Плесер каже, що повідомлення про те, що банки зможуть пережити економічний тиск, під яким вони опинилися, збільшило довіру інвесторів і, можливо, навіть довіру громадськості.

Інші експерти ставлять під сумнів глибину тесту, і наполягають, що багато банків все ще залишаються уразливими до економічних негараздів. Втім, за словами міністра фінансів, перевірка показала, що не всі американські банки слабкі:

«Це лише початок, і ми працюємо над тим, щоб наша фінансова система стала сильнішою і змогла забезпечити кредити, необхідні для відновлення економіки».

Аналітики застерігають, що деяким банкам може бути складно знайти необхідні кошти. Втім лише оприлюднення звіту призвело до стрибку цін на фондовому ринку і додало оптимізму інвесторам на Волл-стріт.

XS
SM
MD
LG