Спеціальні потреби

Обама пропонує зміну законів про офшорні рахунки

У намаганні провести реформу, яка, за словами Білого дому, принесе додатково у федеральний бюджет двісті десять мільярдів доларів, президент Обама закликає Конгрес відмінити податкову політику, яка заохочує великі компанії використовувати закордонну робочу силу та дозволяє заможним американцям відкривати офшорні рахунки.

Висуваючи пропозицію про зміну податкової політики, президент Барак Обама заявив:

«Ми пропонуємо закрити найбільшу прогалину у податковому законі, яка дозволяє дочірнім компаніям наших найбільших корпорацій говорити Американській податковій адміністрації, що вони платять податки за кордоном, а іноземним урядам звітувати, що вони сплачують податки деінде. Таким чином, міжнародні корпорації уникають оподаткування взагалі».

Президент, за підтримки міністра фінансів Тимоті Ґайтнера, вимагає від Конгресу закрити лазівку в законі, яка дозволяє компаніям не платити податків з прибутків, отриманих закордоном.

Міністр фінансів Тимоті Ґайтнер сказав:

«Відміна лише цього закону принесе у бюджет десятки мільярдів доларів – гроші, які мають піти на відживлення американської економіки».

Натомість президент Обама пропонує надати податкові пільги для компаній, які створюють робочі місця у США:

«Ми більше не дозволятимемо американським компаніям, які створюють робочі місця за кордоном, не сплачувати податків зі своїх іноземних операцій, адже з цих прибутків, жодної копійки не надходить у бюджет США. А ці нові надходження ми використаємо для того, щоб підтримати компанії, які інвестують у дослідження та економічний розвиток тут, вдома».

Якщо пропозиція буде схвалена у Конгресі, компаніям, які інвестують в економіку США, буде надано податкові аванси на загальну суму у сімдесят п’ять мільярдів доларів. Тимоті Ґайтнер вже оголосив, що для втілення реформи в життя, уряд планує найняти вісімсот додаткових податкових агентів:

«Це критичні кроки для реформування нашої податкової системи та покращення механізму її роботи».

Втім ця пропозиція вже викликала хвилю критики з боку Американської торгівельної палати та понад двохсот великих компаній, у тому числі Майкрософту, Файзера та Дженерал Електрик. За твердженням деяких економістів, половина загального прибутку багатонаціональних корпорацій надходить саме з-за кордону. Колишній економічний радник президента Буша з Фонду Спадщина Джей ді Фостер вважає позицію Обами помилковою. Він каже:

«Сьогоднішня податкова система по суті вже є досить жорсткою, тому американським компаніям досить важко бути конкурентоспроможними на міжнародному ринку. А президент пропонує зробити податковий закон же жорсткішим, а це лише ускладнить бізнес цих компаній за кордоном».

У свою чергу захисники прав споживачів твердять, що реформа податкової системи потрібно було провести вже давно, втім зараз, вважають деякі спеціалісти, у розпал економічної кризи Конгрес навряд чи наважиться на такий радикальний крок. Голова Сенатського комітету з фінансових питань, демократ Макс Бокус уже заявив - перед тим, як прийняти рішення, Конгрес більш ретельно вивчити, яким чином новий податковий закон вплине на американські компанії.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG