Спеціальні потреби

Конні Калп вперше показала трансплантоване обличчя

Через п’ять місяців після операції жінка, якій зробили першу в країні пересадку обличчя, з’явилася перед телекамерами. До цього моменту її ідентичність та місце перебування тримали в таємниці. Тепер, у присутності лікарів клініки у Клівленді, де провели трансплантацію обличчя, пацієнтка розповіла свою історію.

Вона все ще потребуватиме додаткових операцій, а також працюватиме з логопедом, який допоможе їй навчитися використовувати нові м’язи. Але сьогоднi Конні Калп відчула, що вона готова показати світові своє нове обличчя:

«Я хочу сказати, якщо ви бачите когось з пошкодженим обличчям, хто не такий привабливий, як ви – не судить його. Ви не знаєте, що з ним трапилося».

П’ять років тому Конні вистрелив в обличчя її власний чоловік, який відбуває покарання. Разом з обличчям вона втратила своє соціальне життя. Коли вона йшла вулицею діти розбігалися з жаху.

У грудні лікарі зробили операцію, яка тривала 22 години. 80% обличчя Конні було імплантовано. Це – м’язи, шкіра та кістки жінки, яка загинула всього кілька годин перед тим. Тепер Конні знову може їсти та пити без трубочки. Вона знову відчуває запахи і вчиться посміхатися.

До кінця свого життя Конні має приймати спеціальні препарати, аби її тіло не відторгало донорських органів. Лікарі кажуть, що з часом та ще кількома операціями пацієнтка виглядатиме навіть краще,аніж тепер.

Сама ж Конні зазначає: «Ти ніколи не знаєш, що з тобою може трапитися. Ти можеш бути прекрасною, а потім потрапити в автомобільну аварію. Ти ніколи не знаєш. В один день можна все втратити».

Інше за темою

XS
SM
MD
LG