Спеціальні потреби

США розширюють волонтерські проекти

У США організовують волонтерів для роботи у місцевих громадах. Ці програми стають у нагоді випускникам вищих навчальних закладів, яким в умовах економічної кризи важко працевлаштуватися.

Днями президент Обама підписав законопроект про розширення діяльності федерального агентства Амерікор, завдання якого сприяти розвитку громадянського суспільства. Агентство працює на базі трьох програм. Про одну з них добре знають у світі і в Україні - це Корпус Миру. Інші програми є більш внутрішнього характеру, однак їх місія не менш важлива - організувати волонтерів для роботи у місцевих громадах. Ці програми стають у нагоді випускникам вищих навчальних закладів, яким в умовах економічної кризи важко працевлаштуватися.

22-річна Мішель Сандон працює волонтером у проекті Національного корпусу громадянського суспільства, що є частиною урядового агентства, відомого як Амерікор.

«Я ретельно вивчала програми Амерікору, тому що я дійсно хочу працювати для громади. Ця програма зацікавила мене найбільше. Тебе забезпечують житлом і харчуванням, тобто самим необхідним, а ще дають невелику стипендію і можна подорожувати», - говорить вона.

У квітні Мішель разом з іншими активістами організації працювала в Балтиморі – розбираючи завали дерев. Відтак їх можливо закинуть на інші проекти, - говорить Джанет Боєр – керівниця відділу зв’язків з громадськістю.

«Вони виконують різноманітні роботи – від спорудження дерев’яних будиночків у Західній Вірджинії - наша команда працює там уже два роки - до заповнення анкет про податки. Або ж вони викорчовують бур’ян».

Волонтери програми також працюють з молоддю, будують хати, гасять лісові пожежі, надають допомогу жертвам стихійних лих. У 2005 році, коли Новий Орлеан затопило внаслідок урагану Катріна, члени організації кілька тижнів перебували в районі.

Волонтери організації проходять орієнтацію у групах з 8-10 чоловік. Протягом перших 10 місяців працюють лише зі своєю командою. Лідер команди Кейті Ламарка тут уже вдруге:

«Ми багато жартуємо і ознайомлюємося з містами в яких перебуваємо, пізнаємо ближче людей, з якими ми проводимо 24 години на добу».

Програма Національний корпус громадянського суспільства існує уже 15 років. Вона була створена за зразком Цивільного корпусу захисту природи.

Проект ініціював Франклін Рузвельт у 1933 році з метою забезпечити американців зайнятістю в роки економічної кризи.

Нині програма забезпечує роботою молодих людей у час, коли рівень безробіття в країні високий -- понад 8 відсотків. Зарплата у волонтерів невелика, але є медичне страхування. Тому кількість охочих цього року значно зросла. Говорить керівник відділу зв’язків з громадськістю Джанет Боєр:

Як уважає Джанет Боєр, економічна криза є однією з причин, чому збільшується потік бажаючих тут працювати і зокрема серед випускників вищих учбових закладів. Водночас, каже вона, теперішня молодь прагне, перед тим як розпочати кар’єру, зробити щось корисне для громади.

Арон Віллері керувався саме цим. Він пояснив, що планував працювати тут останній рік навчання у коледжі, щоб мати рік стажу перед тим, як шукати фактичну роботу.

Арон уже розмірковує над тим, щоб продовжити контракт на наступний рік. Як показує досвід, чотири з десяти волонтерів повертаються, або записуються в інші програми, наприлад, в Корпус миру.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG