Спеціальні потреби

Тимошенко і Путін обговорили подальшу співпрацю у газовій сфері


У середу Юлія Тимошенко перебувала у Москві. Це перший візит українського прем’єра до Росії після підписання 23 березня у Брюсселі декларації про модернізацію української ГТС. Нагадаємо, що цей документ викликав різке незадоволення росіян, внаслідок чого раніше планований візит Тимошенко до Москви було скасовано.

Під час візиту тема газу та української газотранспортної системи була однією з провідних. Ще перед початком засідання українсько-російської міжурядової комісії з економічного співробітництва, Володимир Путін заявив:

«Ми розраховуємо на те, що взаємні інтереси завжди матимуться на увазі і враховуватимуться, і будемо в такий же спосіб вибудовувати свою власну політику на українському напрямку».

Путін прямо заявив, що Україна проігнорувала російський інтерес під час конференції у Брюсселі, зазначивши також і відсутність спільних антикризових напрацювань урядів двох країн, що призводить до зменшення товарообігу та збитків.

Відтак, Росія сподівається, що дискусія довкола модернізації української ГТС буде продовжена, але вже за участі Росії, як головного постачальника енергії. Якщо ж інтереси Москви і далі ігноруватимуть у цій справі, то російський прем’єр обіцяє переглянути стосунки з Європейським Союзом.

Одна з основних домовленостей, яку Тимошенко привезе з Москви – це скасування можливих штрафів з боку «Газпрому» у разі недобору газу українською стороною. Як відомо, в угодах, які були підписані Тимошенко у січні цього року чітко вказані об’єми газу, які Україна має купити в Росії у різних кварталах. Однак, через зупинку виробництва, Україна нині потребує менших обсягів газу.

Під час візиту таки відбулася зустріч Тимошенко з Путіним віч-на-віч, яка не була офіційно запланована. Після цієї зустрічі Юлія Тимошенко пообіцяла Володимиру Путіну цілковиту підтримку намірів Росії стати членом СОТ. Як відомо, Україна вже є членом цієї організації, а для набуття членства в ній необхідна згода всіх інших учасників СОТ.

XS
SM
MD
LG