Спеціальні потреби

Уряд Пакистану розпочав кампанію проти Талібану


Всього за кілька годин автоподорожі від пакистанської столиці, озброєні бійці Талібану вільно пересуваються вулицями міст та селищ. Вони запроваджують ісламські закони і залякують місцеве населення.

Два тижні тому уряд підписав з представниками Талібану мирну угоду. Згідно з домовленістю, керівництво країни погодилось запровадити ісламські закони в одному з регіонів країни, якщо угруповання складе зброю. Однак Талібан не дотримався своїх зобов’язань і організовує антиурядові демонстрації, користуючись незадоволенням народу.

Талібан почав поширювати свій вплив на провінцію Пенжаб, звідкіля походять кілька організаторів терористичних актів в індійському Мумбаї та готелі Маріот у пакистанській столиці. Талібан активно вербує у цій провінції місцевих учнів релігійних шкіл. Експерт з питань безпеки Ахмед Рашид підкреслює важливість регіону:

«Пенджаб – серце Пакистану, де живе 60% населення країни і де зберігається ядерна зброя. У разі, якщо ви прагнете дестабілізувати країну і захопити владу, закріпитися в Пенджабі життєво необхідно».

Тепер ситуація в Пакистані залежить від того, чи зможуть пакистанські сили безпеки перемогти Талібан у цій нелегкій боротьбі.

XS
SM
MD
LG