Спеціальні потреби

Американські автогіганти готуються до банкрутства?


Хмари кризи стають все густішими над двома гігантами автомобільної індустрії США. «Дженерал Моторз» оголосив, що через падіння продажу зупинить свої заводи влітку аж на дев’ять тижнів, «Крайслер» у ще гіршій ситуації. Як повідомили в Міністерстві юстиції США, уряд готується до банкрутства цієї компанії.

Продаж автомобілів американського виробництва впав у цьому році на 50%. Щоб розпродати машини з переповнених автосалонів і зекономити мільярди доларів керівництво «Дженерал Моторз» прийняло рішення закрити терміном до дев’яти тижнів 13 своїх заводів.

Працівники заводів у штатах Техас, Мічіган, Кентукі і Делавер підуть у вимушену відпустку. Вони отримуватимуть у цей час мінімальну зарплатню і спеціальну допомогу з безробіття. Втім скаржаться деякі, цього не вистачить навіть на мінімальні потреби.

Зупинивши виробництво, «Дженерал Моторз» випустить на 190 тисяч автомобілів менше, ніж планував. І якщо це не допоможе – компанія опиниться на межі банкрутства.

«Це очевидно, що «Дженерал Моторз» змушений буде оголосити банкрутство. Я не бачу іншого виходу», – каже автомобільний оглядач Карл Бруер.

А для «Крайслера» банкрутство може стати реальністю вже найближчими днями. Якщо легендарний американський автовиробник не зможе до кінця місяця підписати рятівну угоду з італійським «Фіатом» – уряд США погрожує не позичати «Крайслеру» грошей, необхідних для існування.

Все це погані новини не лише для цих двох автовиробників, але й для сотень компаній, які постачають для них матеріали. Від сталі до пластикових деталей. Карл Бруер пояснює:

«Однозначно, постачальників чекають скорочення виробництва і, можливо, банкрутства. Вони також будуть намагатися економити на всьому».

А такі штати, як Мічиган, які вже мають найбільший рівень безробіття в країні – очікують нові хвилі звільнень.

XS
SM
MD
LG