Спеціальні потреби

Україну відвідав перший заступник держсекретаря США


В Україні з офіційним візитом перебуває перший заступник держсекретаря Сполучених Штатів Америки Джеймс Стайнберг.

Це візит найвищого рівня від чиновників нової Адміністрації Білого дому в Україну. Пан Стайнберг вже зустрівся з Президентом Віктором Ющенком, який представив йому своє бачення внутрішньої ситуації в Україні та говорив про «чутливі» питання зовнішньої політики.

Як повідомляє прес-служба президента, перший заступник Держсекретаря США передав Ющенку вітання від Гілларі Клінтон та заявив:

«Наші спільні цінності та спільні прагнення створюють міцну основу для наших відносин».

Він також відзначив відчутні демократичні зміни, які демонструє Україна. В планах пана Стайнберга зустрічі з першими особами держави. Окрім Віктора Ющенка він має намір зустрітися з прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, спікером Володимиром Литвином та представниками опозиції, зокрема, очільниками Партії Регіонів.

Заступник Держсекретаря в інтерв’ю українським журналістам заявив, що метою його приїзду є в першу чергу спроба сформулювати відповіді щодо найгостріших викликів:

«Ми знаємо, що Україна, як і весь світ, повинна дати раду серйозним проблемам, що викликані світовою економічною кризою. І дуже важливо для всіх нас налагодити спільну працю, аби ефективно поратися з проблемами. Я старатимусь передати твердий намір США продовжувати підтримувати розвиток демократії в Україні, продовжувати підтримувати безпеку Україні в цьому важливому регіоні світу», – зазначив Стайнберг.

Серед інших тем – перспектива співпраці України з МВФ та НАТО

«Я також би хотів поговорити з вашими лідерами про те, як Україна працює над виконанням щорічної національної програми НАТО. Маю намір довідатися, як можна допомогти, аби підтримувати відповідний темп цієї програми», – зазначив він.

Цікаво, що окремо перший заступник Держсекретаря США наголосив на намірах своєї країни оптимізувати стосунки з Росією:

«З українською владою ще хочу обговорити, як ми – США – збираємося рухатися в напрямку покращення своїх відносин з Росією і при цьому надавати такої самої важливості відносинам з Україною. Усі вважають, що добрі відносини між США та Росією будуть позитивним фактором для України та для інших країн цього регіону».

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG