Спеціальні потреби

Конференція ООН у Женеві розпочалась скандалом


Перша за останні вісім років конференція ООН по боротьбі з расизмом з моменту відкриття перетворилась на скандальну подію. Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад використав надану йому трибуну для того, щоб звинуватити у расизмі Ізраїль, назвавши його «найбільш жорстоким расистським режимом»:

«Після Другої світової війни, під приводом страждань євреїв та базуючись на перекручуванні Голокосту, вони, використовуючи військову агресію, зробили бездомною цілу націю і утворили абсолютно расистський уряд на території окупованої Палестини».

Після цих слів 40 дипломатів з країн Європейського Союзу у знак протесту покинули зал засідань. Але конференція, яка повинна була розглянути та проаналізувати у вільній дискусії різні форми расизму чи етнічної нетолерантності у світі, ще до її початку не обіцяла стати прикладом терпимості. У понеділок Нова Зеландія стала останньою серед низки країн, які вирішили бойкотувати конференцію.

Австралія, Канада, Ізраїль та Італія ще задовго до конференції відмовились від участі у ній. У неділю Нідерланди та Сполучені Штати висловили жаль з приводу їх відмови від участі у заході ООН. Однією з причин бойкоту стало запрошення на конференцію іранського Президента Махмуда Ахмадінеджада.

Після скандального понеділка в учасників конференції, що ще не відмовились від подальшої участі, залишається цілий тиждень, для того щоб знайти порозуміння.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG