Спеціальні потреби

Західний експерт про економічну кризу в Україні

Стабілізація української економіки залежить від відновлення світового фінансово-економічного балансу – вважає колишній голова місії Cвітового банку в Україні та головний економіст інвестиційної компанії «СіґмаБлейзер» Едільберто Сеґура. Його презентація на тему «Як Україна бореться з економічною кризою» днями відбулася в Інституті Кеннана при Центрі Вудро Вілсона за сприяння Американсько-української бізнес-ради.

Виходу України з кризи не варто очікувати швидше, ніж покращення світової економіки загалом. Однак, дефолт Україні не загрожує, переконаний колишній голова місії Cвітового банку в Україні.

«Україна не зазнає дефолту. Її зовнішній борг становить лише 11% від ВВП, а відсотки, які треба сплатити за національний борг впродовж цього року складають лише 2-3 мільярди доларів. Це для України прийнятна сума. Тому розмови про дефолт України, які ми чуємо від авторитетних міжнародних фінансистів – не дуже коректні».

На думку експерта, Україна виявилася більш вразливою до глобальної економічної кризи, ніж інші країни, через дефіцит поточного рахунку, слабкий банківський сектор та практично відсутність державного контролю над зовнішнім приватним та корпоративним боргом.

«Країна дозволила, щоб її зовнішній борг сягнув неприйнятного рівня. Потрібно було цьому запобігти. Ви маєте стежити за кредитами та зовнішньою заборгованістю. Країна не може дозволити собі не зважати на те, якого рівня сягає сума приватних боргів. Якщо приватні борги виходять з-під контролю – це позначиться на кожному, і навіть на уряді».

Першим болючим наслідком цього виявилося скорочення інвестицій.

На думку екперта, криза виявилася також тестом на витривалість для багатьох українських банків, що в перспективі матиме позитивні наслідки, вважає він.

«Я можу запевнити вас, що в найближчі два роки, замість двохсот банків Україна матиме не більше, ніж 60. Понад сто банків зникне, що, на мою думку, буде правильно. Для такої країни, як Україна, 50-80 банків – цілком достатньо».

Однак, Едільберто Сеґура переконаний, що необхідними є негайні заходи української влади. Україна, за його словами, не зможе подолати кризи, не відновивши експорту, який становить 50% ВВП і який з 2008-го року впав на понад 60%.

«Договір про вільну торгівлю з ЄС є гострою необхідністю для України для того, щоб відновити свій експорт в Європу до рівня 2002-2003-их років. Цей договір є одним із наріжних каменів майбутнього країни».

Серед інших кроків, до яких радить вдатися експерт – відновлення співпраці з МВФ та іншими міжнародними фінансовими установами, розробка інтенсивної програми допомоги банкам та позичальникам, вироблення владою спільної стратегії подолання кризи, розробка програми стабілізації мікроекономіки.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG