Спеціальні потреби

Барак Обама: ‘США партнер, а не наставник Європи’

Мешканці Страсбурга тепло вітали першу пару Сполучених Штатів. Декому навіть вдалося поцілуватись з американським президентом. Зарядившись приємними емоціями, Барак Обама та Ніколя Саркозі провели двосторонню зустріч, де обговорили питання міжнародної безпеки. Американський президент зазначив, що США не намагаються наставляти Європу, а хочуть бути її партнером.

Після цієї зустрічі Обама мав можливість поспілкуватися з ширшою аудиторією. Зала місцевої спортивної арени була буквально набита людьми, які хотіли поставити Президенту США запитання. Обама скористався нагодою, щоб пояснити людям чому потрібно збільшити кількість військ НАТО в Афганістані. Ця тема особливо непопулярна у Франції. Обама зазначив, що це саме та місія, яка перевірить, чи нації можуть об’єднатися разом заради єдиної мети і спільної безпеки.

А напередодні, підсумовуючи зустріч Великої двадцятки у Лондоні, американський лідер назвав прийняті там рішення – історичним і поворотним моментом:

«Ми доповились про серію безпрецедентних заходів задля відновлення росту економіки та запобігання подібній кризі у майбутньому».

Серед цих кроків – виділення більше трильойна доларів Міжнародному валютному фонду для надання кредитів країнам, що розвиваються. Домовленість співпрацювати і посилювати контроль над фінансовими установами і створення міжнародної ради, що наглядатиме за глобальною фінансовою системою.

Експерти висловлюють сподівання, що це знову поверне економіку на шлях росту до кінця 2009-го року, чи принаймні в 2010-му.

Дії Великої двадцятки миттєво вплинули на ринки всього світу. На Волл-стріт індекс Доу Джонса підскочив до позначки, на якій останній раз був два місяці тому.

Наступна зустріч лідерів Великої двадцятки відбудеться у вересні у Нью-Йорку, в штаб-квартирі ООН.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG