Спеціальні потреби

Тимошенко: модернізуючи ГТС, Україна врахує інтереси РФ


Модернізуючи власну газотранспортну систему, Україна повинна рахуватися із інтересами постачальника газу – Російською Федерацією. Президент України Віктор Ющенко просить Прем'єр-міністра Юлію Тимошенко врахувати це, формуючи робочу групу, яка займатиметься реалізацією проекту, про який домовилися у Брюсселі. Керівник уряду також після повернення із Японії заявила, що знайде можливість залучення Росії до проектів із реконструкції української ГТС.

В той же час заяви, які лунають від українських урядовців та чиновників Європейської комісії свідчать, що Київ і Брюссель не мають наміру переглядати вже досягнуті домовленості в угоду Кремля. Радник прем’єр-міністра з енергенитчних питань Олександр Гудима вважає, що Росії можуть запропонувати взяти участь у іншому проекті – добудові магістрального газогону на ділянці від Богородчан до Ужгорода. Це дозволить за мінімальних інвестиції збільшити пропускну здатність ГТС у європейському напрямку. Комісар Євросоюзу з питань енергетики Андріс Пібалґс також заявив, що підписання брюссельських угод не означає, що сторони вирішили відмовитися від співпраці із Росією. Він нагадав, що мета ЄС в цьому проекті – забезпечити стабільний транзит російського газу європейським споживачам.

Заяви українських і європейських чиновників пролунали після того, як керівництво РФ продемонструвало жорстку реакцію на брюссельські домовленості. Цього тижня російсьске керівництво відклало двосторонні міжурядові консультації, на яких планували розглянути можливість надання Україні багатомільярдного кредиту. Напередодні «Газпром» розповсюдив заяву, в якій погрожує непердбачуваними наслідками для газопостачання континента в разі неузгодження із компанією будь-яких робіт із модернізації української ГТС. У російській монополії попереджають, що несанкціоноване «Газпромом» втручання в роботу системи ставить під загрозу не тільки транзит, а й безперебійність видобування палива.

Українські ЗМІ повідомляють, що Росія може завдати ще одного болючого удару, щоб домогтися виконання своїх вимог. «Газпром», як передбачають, може підтримати вимоги посередницької компанії «РосУкрЕнерго», що подала в Стокгольмський арбітраж позов проти НАК «Нафтогаз». Предмет суперечки – 600 мільйонів доларів та 11 мільярдів кубометрів газу приблизною вартістю три мільярди доларів, які начебто українська компанія винна РУЕ. До підписання угод у Брюсселі «Газпром» не втручався у цю справу. Це зводило до мінімуму шанси «РосУкрЕнерго» виграти у суді.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG