Спеціальні потреби

Мешканці Фарґо намагаються врятувати місто від повені


Мешканці міста Фарґо, що у штаті Північна Дакота на півночі США, вже майже тиждень роблять все можливе, намагаючись відвернути можливу катастрофу для свого міста. Майже цілодобово з мішків з піском вони споруджують дамбу вздовж берегів річки, яка має врятувати їх від весняної повені. За підрахунками фахівців, рівень води в річці вже до кінця цього тижня підніметься на 12 метрів. Щоб уникнути потопу, їм треба збудвати 13-метрову дамбу, довжиною 20 кілометрів.

На берегах річки у місті Фарґо розгорнулася справжня битва. Люди проти природи. Зброя людей – мішки з піском. Зброя природи – вода! Мер міста – готується до найгіршого, застерігаючи, що рівень води можу бути рекордним за всю історію. Неподалік міста вода з кригою прориває дамби, і затоплює вулиці. Єдиний можливий траспорт – човни на повітряній тязі.

Крига перекриває потік води у річці і виливається через береги та дамби. Влада використовує важку техніку, щоб розбити лід. У районах річки, де неможливо дістатися екскаваторами, національна гвардія підриває кригу вибухівкою. Місцеве керівництво сподівається, що полегшивши стік води вниз за течією, допоможе зменшити розливи річки в інших місцях.

Але у Фарґо ситуація складніша, місто розташоване на берегах аж трьох річок. Тисячі волонтерів з усього штату працють цілодобово. Завдання – викласти у дамбу два мільйони мішків з піском. На цей момент зроблено менше половини роботи. Місцеві університети і школи скасували навчання, щоб студенти і учні могли допомогти у рятувальній операції.

Мешканці міста цього разу вирішили діяти наперед і не чекати поки буде вже запізно і вода вийде з берегів. Якщо дамбу не встигнуть добудувати, чи мішки з піском не витримають влада приступить до масової евакуації людей.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG