Спеціальні потреби

Обама не планує накладати штрафний податок на премії

Президент Барак Обама може накласти вето на законопроект, який передбачає накладення 90-відсоткового податку на мільйонні премії, отримані керівництвом страхового гіганта AIG. В Білому домі кажуть, що президент, як і всі, обурений тим, що керівники компанії отримали преміальні з грошей платників податків. Втім, таке оподаткування може зашкодити реалізації урядом нового глобального плану з відживлення економіки вартістю у трильйон доларів.

Адміністрація Обами вже майже ствердно заявила, що президент не підтримає накладення нового податку, який повернув би в бюджет виплачені керівникам AIG премії.

Говорить головний економічний радник віце-президента США Джеред Бернштайн: «Президента турбує, що цей законопроект ще більше ускладнить існуючі проблеми».

Ще кілька днів тому Обама виглядав таким же розлюченим з приводу дій AIG, як і вся нація.

«Ми збираємось зробити все, що в наших силах, аби повернути ці преміальні виплати назад» - сказав президент Обама.

Втім, накладаючи податок на преміальні виплати високопоставленим керівникам компанії, адміністрація може поставити під загрозу реалізацію своєї нової масштабної програми виводу економіки країни з кризи. Для успіху цього плану урядові потрібна підтримка з боку багатих інвесторів, а додаткове оподаткування може таку підтримку унеможливити.

Говорить Дуглас Елліот з Інституту Брукінґса: «Думка про те, що уряд у будь-який момент може вплинути на їх заробіток – може відлякати інвесторів. Тепер уряд повинен переконати цих інвесторів, що він не втручатиметься у ці справи»

Новий план порятунку економіки, деталі якого в понеділок оприлюднив міністр фінансів Тимоті Ґайтнер, коштуватиме 1 трильйон доларів. Його суть у тому, що уряд спільно з приватними інвесторами викупить у найбільших банків країни проблемні іпотечні кредити та пов’язані з ними цінні папери. Такі активи отримали назву «токсичний капітал» і саме він, на думку багатьох – отруїв спочатку фінансову систему США, а згодом і економіку всього світу. За задумом Білого дому, вилучення таких токсичних активів дасть комерційним банкам необхідний капітал та відкриє шлях до реанімації ринку кредитування в країні. А весь ризик, пов`язаний з можливим неповерненням цих токсичних кредитів, ляже на плечі платників податків. Втім Обама переконаний, що цей ризик краще, ніж повний колапс системи.

«Є певні інституції, які настільки великі, що якщо вони збанкрутують, вони потягнуть за собою багато інших фінансових інституцій», - підкреслив президент Обама.

Чимало людей в країні не підтримують таких намірів адміністрації. Деякі сенатори-республіканці стверджують, що цимy діями Обама зробить всю країну банкрутом, а учасники акцій протестів по всій країні вимагають від уряду не допомагати Волл-стріт. Мовляв, біржа сама завела себе у пастку – нехай сама і виплутується.

Щоб підвищити рівень підтримки населенням нового плану порятунку економіки, Обама вдався до перевіреного способу. Він знову, як і в часи передвиборчої боротьби, організував армію волонтерів, які ходять від дверей до дверей, роз`яснюючи людям, навіщо допомагати збанкрутілій Волл-стріт. Волонтери збирають підписи тих, кого їм вдалося переконати, і відправляють їх конгресменам та сенаторам, як додатковий аргумент для здобуття їх підтримки.


Інше за темою

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG