Спеціальні потреби

У Вашингтоні пройшов фестиваль екофільмів

Днями в американській столиці закінчив свою роботу черговий екологічний кінофестиваль. Подію з упевненістю можна назвати міжнародною. На заході були представлені 136 стрічок з 34 країн світу. Це роботи як відомих уже кінематографістів, так і початківців.

Навколишнє середовище, стан океанів і утилізація відходів є головними темами цьогорічного фестивалю, проведення якого розпочалося 17 років тому. Тоді на перегляд картин з’явилися одиниці. Сьогодні важко знайти порожнє місце у кінотеатрах, де відбувається перегляд фільмів.

Президент кінофестивалю Фло Стоун говорить:

«Переломний момент настав з появою фільму «Незручна правда». Його показували у кінотеатрах, він з’явився на Ді-Ві-Ді, отримав нагороду американської кіноіндустрії, ну і звичайно те, що його режисер колишній віце-президент Альберт Ґор отримав Нобелівську премію. Цей фільм усунув питання про те, чи можуть фільми про довкілля привертати увагу та зацікавлення».

На фестивалі представлені документальні, експериментальні і мультиплікаційні стрічки, як ось іспанська картина «Дух лісу».

«Люди вважають, що на екологічному кінофестивалі повинні бути представлені дуже серйозні фільми на тему води, океанів, забруднення, зникнення диких земель, перенаселення, урбанізації. Але тут також є гумористичні фільми і картини, що переносять людей у місця, куди б вони ніколи не поїхали», - каже Фло Стоун.

Понад 60 режисерів особисто приїхали на кінофестиваль продемонструвати свої роботи і поспілкуватися з аудиторією. Іян Коннакер – режисер і продюсер документального фільму «Залежність від пластмаси». Він говорить:

«Мій фільм «Залежність від пластмаси» пропонує вирішення. Так, я вказую на проблеми, на токсичність, на забруднення, харчові відходи. Але водночас я хотів показати вихід з ситуації. Звичайно, що чудес не буває. Одна з проблем – утилізація. На жаль, зі 45 мільйонів тонн пластику, що виробляють американці, переробляється менше 5-ти відсотків».

Коннакер почерпнув ідею свого фільму, побачивши забруднену відходами південну частину Тихого океану. Режисер каже, що за даними науковців, вміст пластмаси у цьому районі у шість разів перевищує рівень мікроорганізмів.

Документальний фільм «Повернення медоносних бджіл» досліджує проблему зникнення у світі бджоляних роїв. Режисери стрічки Меріям Генін і Джордж Ленґворті розповідають про те, як виник задум фільму:

Джордж Ленґворті:

«Почалося з елементу таємничості: бджоли зникають з вуликів. Вони не гинуть, вони, просто, не повертаються. Вони залишають позаду матку, дітей. Вони зникають, і ніхто по сьогоднішній день після 3-ох років інтенсивних досліджень не знає чому».

Продовжує Меріям Генін:

«Немає однієї причини загибелі бджіл, це низка чинників. Одним із важливих факторів, і це моя особиста точка зору, це пестициди».

Організатори надіються, що екологічний кінофестиваль допоможе людям краще розуміти зростаючу потребу захисту навколишнього середовища і турботу про здоров’я нашої планети.


Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG