Спеціальні потреби

Як американська молодь сприймає економічну кризу

У той час, як економічна криза поглиблюється, для деяких доросле життя тільки розпочинається. Вчитель англійської мови в каліфорнійській школі запитав учнів старших класів про те, як вони переживають фінансові негаразди, від яких потерпають їхні родини. Як з’ясувалося, те, наскільки діти обізнані та страждають від економічної кризи, здивувало навіть їхніх батьків.

В школі у місті Помона в Каліфорнії діти мають амбітні плани на життя. Дехто з них хотів б бути менеджером з реклами, нейрохірургом, юристом, педіатром. Все це – у майбутньому. Сьогодні, як дізнався їхній вчитель з англійської мови Майкл Стейнман, всі вони потерпають від економічної кризи. Коли він їх про це запитав, майже всі діти в класі негайно підняли руки.

Зворушений їх відповідями, він попросив дітей поділитися своїми почуттями перед камерою.

Серед інших коментарів він почув такі:

- «Я бачу, як моя мама страждає і я не можу їй ні чим допомогти».

- «Ми вже чотири місяці позаду у сплаті оренди і мої брати теж незабаром стануть бездомними… Я ще якось протримаюсь, але мої брати…»

Вчитель розмістив це відео на YouTube під заголовком «Чи хтось слухає?»

На запитання, чи обізнані учні із справжнім фінансовим станом своїх родин, майже всі підняли руки.

Батьки 17-річного Криса навіть не підозрювали, як їхній син через це переживає, поки вони не побачили відео.

«Я навіть розплакався. Я не знав, що він переживає такий стрес», - сказав Дональд, безробітній батько Криса. Він намагається знайти роботу бухгалтера. Його дружина – помічник вчителя – не заробляє достатньо, аби сплачувати щомісяця дев’ятсот доларів за оренду.

Але це відео подивилися не лише Крисові батьки. До школи надійшов електронний лист з Білого дому.

В моїх руках копія промови президента Обами, з якою він виступив сьогодні зранку. У ній згадувалася навіть одна учениця цієї школи – Івон.

Президент сказав: «Болісно розуміти, що така багатообіцяюча учениця настільки переживає, що вона та її клас дали назву своєму відео: «Чи хтось слухає?» І сьогодні я хочу сказати Івон та її класу – я слухаю».

Президент навіть зустрівся з цими дітьми у Каліфорнії і вислухав їхні історії. Діти сподіваються, що це – лише перший крок.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG