Спеціальні потреби

СБУ не проводить розслідування державної зради Тимошенко


Український парламент у вівторок заслухав звіт голови Служби безпеки України Валентина Наливайченка, якого півтора тижня тому призначив на цю посаду. За нього віддали свої голоси депутати від Блоку Юлії Тимошенко, які раніше досить категорично висловлювалися проти цієї кандидатури.

Наливайченко, у свою чергу, зробив декілька заяв, які можуть свідчити про існування певних домовленостей з пані Тимошенко. Зокрема, він сказав, що СБУ сприятиме захисту інтересів держави в ситуації з розмитнення газу «РосУкрЕнерго»:

«Що стосується газових угод, заявляю, що СБУ керується Конституцією і законами України. Я як голова СБУ можу наступним чином вас проінформувати, що в наших сховищах знаходиться 11 мільярдів метрів кубічних газу, закачаного компанією «РосУкрЕнерго» в 2005-2007-их роках. За цивільною угодою НАК «Нафтогаз» набула право власності на цей газ, у цьому питанні СБУ сприятиме захисту інтересів держави».

Також Валентин Наливайченко заявив, що Служба безпеки України не веде жодної кримінальної справи щодо державної зради Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Прем’єр відреагувала миттєво, заявивши:

«Я дякую новому голові СБУ панові Наливайченку за те, що він, нарешті, відкрив велику таємницю країні, що ті звинувачення, які лунали влітку щодо зради національних інтересів прем`єр-міністром, виявилися простим політичним базіканням. Дуже приємно, що все ж таки справедливість іноді перемагає».

Нагадаємо, що раніше про факти, які можуть свідчити про державну зраду заявив заступник голови Секретаріату президента Андрій Кислинський.

Тепер же, після заяви очільника СБУ, пан Кислинський каже, що не збирається відмовлятися від власних звинувачень і що ця тема «ще далеко не вичерпана і має вельми широке підґрунтя для продовження».

За його словами, йому не відомі істинні мотиви й обставини, які спонукали керівника СБУ уникнути підтвердження обґрунтованості звинувачень на адресу Юлії Тимошенко. На його переконання, Служба безпеки повинна ретельно проаналізувати діяльність нинішнього прем`єра, яка «спрямована на реалізацію політичних і економічних інтересів сусідньої країни».

Парламент, натомість, цілком позитивно поставився до звіту пана Наливайченка. Наступного разу голова СБУ звітуватиме перед парламентом вже у липні.

XS
SM
MD
LG