Спеціальні потреби

Український уряд планує скасувати обмеження імпорту


Український уряд ініціює скасування запровадженої цього місяця 13% надбавки до мита на імпортні товари. Про це сьогодні заявила прем`єр-міністр Юлія Тимошенко. За її словами, це питання вже завтра розгляне Кабмін, а вже наступного тижня її може скасувати парламент. Пані Тимошенко визнала, що запровадження Верховною Радою додаткового оподаткування порушує норми Світової організації торгівлі. Тому інші країни-члени організації можуть запровадити зустрічні санкції проти українських товарів.

Оглядачі називають додатковий митний збір неефективним механізмом захистом внутрішнього ринку. Адже імпорт до країни і так скоротився майже удвічі порівняно із минулим роком. Головним чинником цього стала девальвація гривні до основних валют. Держкомстат повідомив, що спочатку року сальдо зовнішньої торгівлі вперше за декілька років стало позитивним. Це означає, що українські виробники продали за кордон майже на 400 мільйонів доларів більше, ніж було ввезено до країни за цей же період.

Із запровадженням 13% надбавки імпортери ще більше скоротили закупівлю товарів у виробників інших країн. Продаж автомобілів у лютому скоротився в 5 разів порівняно із минулим роком. Автодилери повідомляють, що за час дії підвищеної ставки нові авто до країни майже не завозилися. Це має й негативні наслідки, адже митні збори та податок на додану вартість із імпортних товарів складає значну частину надходжень до державного бюджету.

Скорочення імпорту мало позитивний вплив на стабілізацію фінансового ринку. Попит на іноземну валюту скорочується і з початку місяця гривня демонструє відносну стабільність. Попри це НБУ доводиться майже щодня виходити на міжбанківський ринок із інтервенціями і продавати валюту із власних резервів. Нацбанк сподівається, що уряду вдасться домовитися із МВФ про надання чергового траншу кредиту. Сьогодні Верховна Рада виконала декілька із умов, які Фонд висунув для відновлення співпраці із Україною.

XS
SM
MD
LG