Спеціальні потреби

Українська влада шукає порозуміння з МВФ


У понеділок Президент України, а також керівники парламенту, уряду, НБУ і РНБО радилися щодо шляхів відновлення співпраці із Міжнародним валютним фондом. У зустрічі взяв участь і лідер найбільшої опозиційної парламентської фракції «Партії регіонів» Віктор Янукович. Дефіцит коштів – ось що в першу чергу турбує політиків. Адже нестачу фінансування нині відчуваюь державний і місцеві бюджети, Пенсійний фонд і НАК Нафтогаз України. Як повідомив один із учасників зустрічі Олександр Шлапак, нарада була присвячена пошуку можливих шляхів скорочення видатків та підвищення доходів – лише держбюджет може цього року недоотримати 20 млрд гривень. Збалансування прибутків і витрат – передумова МВФ для відновлення співпраці із Україною. Так само як і невтручання Кабміну в діяльність Нацбанку.

Уряд в понеділок оприлюднив дані, які можуть свідчити про деяке пожвавлення економіки у лютому. Дані Держкомстату свідчать про загальний приріст промислового виробництва на 5,4% порівняно з попереднім місяцем. У лютому кращі фінансові результати продемонстували нафтохімічна галузь (загальний приріст 127,8%), легка промисловість (+20%), деревообробна (+28,8%), машинобудування (+21,8%). Пожвавлення спостерігається і у металургії. Приріст у січні до лютого склав 12,3%.

В той же час аналітики застерігають від надмірного оптимізму. Адже порівняно із минулорічними показниками виробництво скоротилося майже на третину, а в деяких областях на понад 60%. Кожне друге підприємство працює із збитками. Оглядачі прогнозують, що основній експортній галузі, металугрії не слід чекати відновлення позицій найближчими місяцями. Навпаки, у лютому на світових ринках вартість сталі продовжувала знижуватися, падав попит на продукцію меткомбінатів. Ця тенденція може зберегтия принаймні до літа. Україньким металургам вдавалося виробляти конкурентну продукцію лише завдяки глибокій девальвації гривні.

Втім, останніми днями курс української валюти стабілізувався біля позначки вісім гривень за один долар. НБУ регулярно виходить із інтервенціями на міжбанківський ринок, задовольняючи попит, який поки що перевищує пропозицію. У НБУ стверджують, що мають достатньо резервів для продовження інтервенцій. Однак фінансисти побоюються, що вони можуть швидко розтанути, якщо не вдасться відновити співпрацю із МВФ та отримати чергову порцію кредиту.

Відео - найголовніше

Чого очікувати від промови Байдена до нації. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:26 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG