Спеціальні потреби

Суд заборонив фінансувати вибори на Тернопільщині


Призначені на 15 березня вибори до Тернопільської облради знову під загрозою зриву. Окружний адміністративний суд столиці заборонив здійснювати їх організацію та проведення. До того ж цим же рішенням він заборонив Держказначейству фінансувати видатки виборчої кампанії на Тернопіллі. За лічені дні до дня голосування ситуація залишається невизначеною. Адже залишається час на оскарження заборони. Хоча низка суперечливих судових рішень та ухвал Верховної Ради в цій справі розбурхує емоції як в області, так і на всеукраїнському рівні.

Деякі оглядачі розглядають вибори на Тернопільщині як своєрідні «праймеріз». Це голосування могло б стати показовим для провідних українських політичних сил щодо оцінки громадянами їхньої діяльності. Останні соціологічні дослідження показують значне падіння рейтингів Блоку Юлії Тимошенко та пропрезидентської коаліції партій Наша Україна-Народна самооборона. Саме вони нині мають більшість в складі Тернопільської облради.

Ті ж соціологи стверджують, що в разі проведення дострокових виборів, БЮТ і НУНС скоріше за все втратять теперішні позиції, поступившись місцем націоналістичній організації «Свобода», яку очолює Олег Тягнибок. Цю кампанію політик розглядає як важливий крок до майбутніх парламентських та місцевих виборів в інших регіонах. Саме цим пояснюють наполегливість, з якою ультраправі домагаються проведення голосування. Напередодні саме за позовом цієї політичної організації суд дозволив проводити вибори.

Найсерйознішим опонентом голосування нині виступає БЮТ. Саме з ініціативи цієї політичної сили Верховна Рада відмінила своє рішення про призначення дострокових виборів. В Блокові пояснюють це економією бюджетних ресурсів, які будуть витрачені на кампанію. Представники цієї політичної сили висловлюють намір і надалі оскаржувати будь-які ухвали, що всупереч рішенню парламенту дозволятимуть дострокові вибори до Тернопільської облради.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG