Спеціальні потреби

В Лос-Анджелесі пропонують дітей на замовлення

Майбутні батьки перш за все мріють про те, щоб їх чадо народилося здорове і розумне, але і не проти, якщо з великими зеленими очима, як у матері, чи смаглявою шкірою, як у батька. Не зашкодить також доброта бабусі і легка вдача дідуся. Виявляється, що сьогодні такі мрії можуть стати реальністю. Одна клініка у Лос-Анджелесі обіцяє реалізувати такі побажання батьків.

Уявіть, що ви могли б вибирати певні характеристики своєї ще ненародженої дитини – наприклад так, як вибирається одяг з каталогу. Скажімо, голубі очі, руде волосся, ріст вище середнього, гострий розум.

Лікар Джефрі Стайнберґ каже, що він це може: «Технологія вже існує і зупинити це неможливо».

Процедура називається передімплантаційний генетичний діагноз. Впродовж років вона використовувалася для лабораторної перевірки ембріонів – головно на вимогу батьків, які прагнули зменшити ризик появи на світ дитини з вродженими хворобами. Шляхом створення ембріону в пробірці вчені навчились з майже стовідсотковою точністю прогнозувати стать.


Доктор Стайнберґ вже допоміг тисячам людей вибрати стать майбутньої дитини: «Бізнес зріз у вісімдесят разів в порівнянні з кількома попередніми роками!»


Тепер він обіцяє, що невдовзі батьки зможуть обирати колір волосся і очей своїх нащадків. За його словами, він удосконалив цей метод і може посилити шанси на те, що в дитини будуть бажані батьками характеристики.

Наскільки все це вдасться?

Закону, який би регулював подібні процедури, немає. Але деякі спеціалісти вважають, що їх треба створити:

Говорить Арт Каплан – спеціаліст з етики при Пенсильванському університеті:

«Моделювання власних нащадків, домагаючись досконалості, є найбільш слизькою канавою, в якій ми можемо опинитись. Чи багаті зможуть робити це, а бідні – ні? А чи ми створюємо новий вид населення з генетичною досконалістю ?»

Дехто, у тому числі професор Колумбійського університету Роберт Клітсман, оспорює правомірність батьків вдавати з себе Бога:

«Чим мотивуються батьки, які хочуть моделювати характеристики свої дитини, замість того, щоби просто хотіти дитину і бути готовими любити її без усіляких передумов?»

Між іншим, в нещодавно проведеному у США опитуванні дев’ятисот дев’яноста дев’яти людей, які цікавились генетичними порадами, більшість підтримали ембріональну генетичну перевірку для усунення ряду серйозних захворювань. Опитуванням, наприклад, виявлено, що 56 відсотків підтримали таке тестування для подолання сліпоти і 75 – розумової відсталості.

А от на вулицях Мангеттена в Нью-Йорку ніхто з опитаних батьків не підтримав ідеї зроблених на замовлення дітей.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG