Спеціальні потреби

СБУ проводить перевірку «Нафтогазу»


Українські спецслужби розпочали у середу масштабну перевірку документів у державній нафтогазовій монополії «Нафтогаз України». Повідомлення про це розповсюдила прес-служба НАК. Там заявили, що пополудні до будинку компанії, який розташований у центрі столиці, вдерлися близько 20 озрбоєних людей у масках. Загін МВС, який прибув на виклик, з'ясував, що це співробітники СБУ, що прибули для з’ясування обставин у справі про ймовірні оборудки із газом, який колись належав компанії «РосУкрЕнерго». Вони намагалися вилучити документи, що стосуються передачі великих обсягів газу з балансу комерційної компанії у власність НАК.

До будинку компанії оперативно прибула група депутатів від БЮТ. Як стверджують очевидці, вони намагалися завадити вилученню бухгалтерських документів. Між співробітниками спецслужб та парламентарями сталася сутичка.

Заступник керівника СБУ Валерій Хорошковський пояснив, що перевірка компанії «Нафтогаз» проводиться в межах порушеної кримінальної справи за фактом привласнення чужого майна. За його словами, всі дії правоохоронців законні. Напередодні СБУ затримало керівника енергетичної митниці, якого підозрюють у здійсненні службового злочину.

В уряді дії Служби безпеки називають незаконними. Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко, ініціювала розгляд справи у Верховній Раді. Пані Тимошенко висловила переконання, що ці дії Служба безпеки здійснювала під тиском Секретаріату президента. Мовляв, це робиться для того, щоб на базі відновлення корупційного посередника профінансувати майбутні президентські вибори. Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов заявив про ймовірність серйозних наслідків для країни у звязку із ситуацією. Він звинуватив Валерія Хорошковського у особистій зацікавленості в цій справі. Президент Ющенко цілком прогнозовано став на бік СБУ і закликав їх діяти рішуче. Він відкинувусі політичні звинувачення, що лунали сьогодні від урядовців.

У російській нафтогазовій монополії «Газпром» вже висловили занепокоєння, чи не вплине ситуація на своєчасність розрахунків за блакитне паливо. Втім, у «Нафтогазі» запевнили, що попри складнощі, черговий платіж за спожитий у лютому газ буде здійснено вчасно і в повному обсязі.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG