Спеціальні потреби

Адміністрація Обами має намір відновити довіру до банків


Перше, що прагне виправити Обама – це діяльність банківської системи країни. Президент хоче підтримати банки у цей критичний час, налагодити потік споживчого та бізнес-кредитування, і, зрештою, відновити впевненість людей в майбутньому. Саме відсутність впевненості у суспільстві, на думку фахівців, не дозволяє екноміці вийти зі стану падіння.

Мінстерство фінансів, яке критикували останнім часом за відсутність конкретики у плані виправлення банківської системи, нарешті оприлюднило деякі важливі деталі, які мають відновити впевненість споживачів. Банківський аналітик Дуглас Елліот зазначає:

«Банки – головний елемент усієї економіки. Вони беруть гроші з вкладів і позичають тим, хто хоче робити інвестиції чи щось купувати. Ви повинні довіряти банкам, інакше економіка розвалиться».

Щоб відновити довіру до банків, уряд влаштує кожному з 18-ти найбільших банків країни спеціальний стрес-тест. Його завданням буде перевірка, чи зможуть банки вистояти, і що робитимуть, якщо економічна ситуація в країні стане набагато гіршою. Фінансовий аналітик Шон Іган каже, що скласти такий тест буде нелегко:

«З того, що ми знаємо, жоден з найбільших 18-ти банків не зможе впоратися з найгіршим сценарієм розвитку ситуації».

Банки, які провалять тест, матимуть 6 місяців, щоб акумулювати грошові запаси від приватних інвесторів. А тим з них, які не зможуть гарантувати достатніх фондів, позичить гроші держава.

Втім всі ці дії матимуть мало сенсу, якщо довіра людей та бізнесів до банківського сектору не відновиться. А зараз вона на критично низькому рівні. Як наприклад пенсіонерка Даян Бімер з Каліфорнії, каже, що їй знову треба шукати роботу. Вони з чоловіком все робили правильно – виплатили кредит за будинок, погасили інші борги і все життя відкладали на пенсію. Але через крах банків залишилися без заощаджень.

Аналітик Стівен Лебб каже, що так починається ланцюгова реакція. Даєн починає хвилюватися і менше витрачає на продукти. Продуктовий магазин менше зароблає і звільняє персонал. Звільнені люди, в свою чергу також менше тратять грошей – коло замикається.

Люди не купують житла, машини, економлять на всьому чому можуть. Часто навіть на своєму здоров’ї. Дантист з Нью-Йорка Айрей Морроу, каже, що люди до останнього відкладають лікування, часом приходять, коли вже занадто пізно.

Згідно з опитуванням проведеним телеканалом АВС, 67% людей сказали, що обмежують свої витрати, оскільки не впевнені у своєму майбутньому.

Це підтверджують дані торгових мереж. Більшість магазинів у США декларують зменшення доходів майже на половину. Фахівці кажуть, якщо люди знову не повірять в економіку країни і не відчують впевненість у майбутньому, тисячі магазинів і донедавна потужних супермаркетів збанкрутують ще до кінця цього року.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG