Спеціальні потреби

Леонід Кравчук закликав Ющенка піти у відставку


Президент закликав президента піти у відставку. Леонід Кравчук вважає, що Віктор Ющенко мусить скласти повноваження і оголосити дострокові президентські вибори.

Для оприлюднення свого заклику перший президент скористався майданчиком телеканалу «Україна». У прямому ефірі програми «Шустер Live» у вівторок увечері Кравчук, звертаючись до Ющенка, заявив:

«Справжній патріотизм президента в тому, щоб глибоко проаналізувати ситуацію, власну позицію і прийняти відповідальне рішення – піти у відставку… Вам треба сказати собі, Віктор Андрійович: я зробив усе, що міг, і більше зробити не можу».

У своєму телезверненні перший президент звинуватив також свого колегу в намірі за будь-яку ціну утриматись при владі. Для цього Ющенко, за словами Кравчука, готовий скористатися навіть світовою фінансовою кризою. «Невже ви бачите вихід у запровадженні надзвичайного стану, щоб у такий спосіб залишитись при владі?», – обурився він.

Натомість вихід лише один – дострокові вибори президента, – наголосив Кравчук. І нагадав, що й він свого часу (у 1994 р.) пішов на дострокові вибори, хоч йому цього не хотілося.

А у середу патріарх української політики скликав прес-конференцію, аби деталізувати мотиви свого телезвернення. Він пояснив: «нічого особистого до Ющенка не має», просто вважає, що в нинішній ситуації відставка глави держави, який втратив усі важелі влади, «це ключ до вирішення проблеми». Кравчук послався на суспільну підтримку свого заклику і навів останні соціологічні дані. Згідно з результатами дослідження КМІС, за дочасну відставку Віктора Ющенка виступає понад 70% опитаних.

Перший президент підкреслив, що вимагає відповіді на своє звернення «по суті».

Кравчука не влаштовує відповідь, яку Ющенко дав у середу в інтерв`ю Associated Press. У цьому інтерв`ю глава держави назвав некоректним використання у виборчій кампанії політиків минулого. «Не треба з нафталіну діставати тих політиків, які прожили свій історичний час», – сказав президент України. Як він додав, «під танки кидають стариків».

Коментуючи цю відповідь Віктора Ющенка, Леонід Кравчук зауважив: «Якщо Віктор Андрійович вважає, що він танк, то у мене великі сумніви. Танк, який не стріляє, нікому не потрібен. Є речі, які треба говорити серйозно, а не вдаватися до сумнівних алегорій».

На прес-конференції Кравчук спростував також закид, що пролунав з президентського секретаріату: мовляв, його звернення до Ющенка підготовлене в штабі Тимошенко. Як заявив перший президент, ніякі штаби йому не потрібні, і всі свої заяви він пише сам.

Водночас український президент-пенсіонер не відповів на запитання журналістів про те, хто профінансував телетрансляцію його прес-конференції, а також ефір з його зверненням на центральних телеканалах.

Раніше ведучий програми «Шустер Live» Савік Шустер на ТРК «Україна» заперечив твердження про те, що виступ першого президента в його програмі організували політтехнологи Юлії Тимошенко.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG